$
הייטק והון סיכון

פלייטיקה הישראלית קונה חברת גיימינג פינית בכ-275 מיליון דולר

הנרכשת היא Seriously, שמפתחת כותר פופולרי בשם Best Fiend; פלייטיקה כבר רכשה מספר חברות גיימיניג אירופיות, כ-Supertreat Gmbh מאוסטריה ו-Wooga מגרמניה

הגר רבט 11:4327.08.19
פלייטיקה רכשה את חברת המשחקים הפינית Seriously, כך לפי דיווחים ברשת, שמעריכים את העסקה בכ-275 מיליון דולר. Seriously שממוקמת בהלסינקי מפתחת משחק מובייל פופולרי בשם Best Fiend, שרשם 100 מיליון הורדות מאז הושק ב-2014 ויש לו יותר מ-2 מיליון משתמשים יומיים.

  

 

כמו מפתחת אנגרי בירדס Rovio, גם Seriously מינפה את משחק המובייל שלה לתוכן ומפיקה סרט אנימציה קצר; בין המדובבים בו נמצא מארק האמיל - לוק סקייווקר מ״מלחמת הכוכבים״, שמדובב דמויות רבות בסדרות אנימציה מזה שנים.

 

רוברט אנטוקול, מנכ"ל ומייסד פלייטיקה, אישר את פרטי הידיעה: "אחרי שורה של רכישות משמעותיות ולאור הרכשה הנוכחית, פלייטיקה קרובה מאוד להפוך לאחת מחברות משחקי הקז׳ואל הגדולה ביותר במערב. מעבר לרכישה אסטרטגית ומשמעותית של משחק מוביל בקטגוריה, רכשנו חברה מדהימה עם הון אנושי מצויין וחזון ארוך טווח שתמשיך להתפתח ולגדול, ותצמיח את פלייטיקה לגבהים חדשים"

רוברט אנטוקול, מייסד פלייטיקה רוברט אנטוקול, מייסד פלייטיקה צילום: אפי שמייח

 

 

השנה האחרונה הייתה עמוסה ברכישות עבור החברה מהרצליה; בינואר הודיעה על רכישת Supertreat Gmbh האוסטרית בעסקה שפרטיה לא נמסרו. הנרכשת פיתחה משחק סוליטר בשם Solitaire Grand Harvest שהגיע ליותר ממיליון שחקנים ביום.

 

בדצמבר האחרון הודיעה על השלמת הרכישה של חברת הגיימינג הגרמנית Wooga, שמתמחה בקטגוריית משחקי הקז'ואל. סכום העסקה ופרטיה לא נמסרו גם במקרה זה, אך ההערכות בשוק היו שמדובר בעסקה של יותר מ-100 מיליון דולר.

 

 

 

פלייטיקה, שנוסדה ב-2010 מעסיקה כיום יותר מ-2,000 איש ב-14 משרדים ברחבי העולם והמטה שלה נמצא בהרצליה פיתוח. החברה נרכשה בפעם השנייה ב-2016 על ידי קבוצת משקיעים מסין, בראשות Giant Network Group ב-4.4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x