$
הייטק והון סיכון

חברת JoyTunes גייסה 25 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה ללמידת נגינת פסנתר שזוכה לפופולריות גדולה, ונמצאת בשימוש בקרב 10% ממורי המוזיקה בארה"ב; הגיוס בוצע לפי שווי של 180 מיליון דולר. מנכ"ל החברה: נתמקד בצמיחה מהירה, ללא שכירת המוני עובדים

מאיר אורבך 16:0327.08.19
ג'ויטונס (JoyTunes), שמפתחת אפליקציה ללימוד נגינה, גייסה 25 מיליון דולר בסבב שלישי, אותו הובילה קרן קומרה קפיטל. בסבב השתתפה גם אינסייט ונצ'ר פרטנרס, שהובילה את הסבב שקדם לו. הסבב הנוכחי מעלה את ההון שגייסה ג'ויטונס ל-43 מיליון דולר, ממשקיעים כקרן אלף, מייסד yelp ג'רמי סטופלמן, קיידן, זוהר גילון ועוד. בעקבות ההשקעה תצטרף סיון שמרי דהן מקומרה לדירקטוריון החברה. על פי הערכות כלכליסט שווי החברה בגיוס היה 180 מיליון דולר.  

 

ג'ויטונס הוקמה ב-2011 בידי יובל קמינקא (מנכ"ל), יגאל קמינקא (מנהל התוכן) ורועי איציקובסקי (סמנכ"ל צמיחה וטכנולוגיות). משרדי החברה נמצאים בשרונה בתל אביב והיא מעסיקה כ-50 עובדים, החברה פיתחה יישומים שנשענים על מנוע בינה מלאכותית שמזהה את נגינת המשתמש בזמן אמת ומתאים לו תגובות והנחיות, וזוכים להצלחה בארה"ב, בריטניה ולאחרונה גם בסין.

 

 

היזמים שמאחורי JoyTunes רועי איציקובסקי, יובל קמינקא ויגאל קמינקא היזמים שמאחורי JoyTunes רועי איציקובסקי, יובל קמינקא ויגאל קמינקא צילום: אור פז

 

עובדי ג'ויטונס עובדי ג'ויטונס

 

 

האפליקציה הראשונה שלה, Simply Piano ללימוד פסנתר, נבחרה למצטיינת בידי גוגל ואפל. כמו כן, השיקה את אפליקציית Piano Maestro שמציעה פיתרון למורי הנגינה וכיום משמשת יותר מ-10% ממורי המוזיקה בארה"ב. בקרוב צפויה החברה להשיק קו מוצרים חדש ללימוד כלים נוספים.

 

בשיחה עם כלכליסט הסביר קמינקא שמטרת הגיוס היא בעיקר האצת הצמיחה, החברה ולאו דווקא גיוס עוד עובדים: "כל הכסף ייכנס לחברה ולא ישמש לרכישת מניות עובדים. כשאתה רוצה לבנות משהו גדול יותר, אתה צריך לרוץ מהר ולשם כך אנו צריכים את הכסף".

 

החברה מכניסה כיום עשרות מיליוני דולרים. קמינקא לא חשף מספרים מדויקים, אך לפי הערכות עומדות מכירותיה על יותר מ-50 מיליון דולר בשנה. לדבריו, החברה היתה רווחית לפני ההשקעות, ועתה צפויה להתקרב שוב לרווחיות. האפליקציה נשענת על שימוש חינמי בסיסי ותשלום חודשי לגרסאות מלאות. "אני מתאר לעצמי שיהיו חיבורים ויישארו בעיקר אפליקציות שבהן יש חשיבות לשימוש לאורך זמן, כמו ספוטיפיי ונטפליקס", אמר קמינקא, "ואני מאמין שגם אנחנו במקום הזה. אנחנו אוהבים את המודל העיסקי הזה כי אין משהו שקורה מאחורי הקלעים; אני מחויב לתת לך ערך עיסקי לאורך זמן, וזה חלק מהתפיסה שלנו כחברה ושלי כאדם".

 

 

"אני מחויב לערך עסקי לאורך זמן". קמינקא "אני מחויב לערך עסקי לאורך זמן". קמינקא צילום: אוראל כהן

 

 

לדברי המנכ"ל, תשכור ג'ויטונס עובדים נוספים, אך לא בסדרי גודל משמעותיים: אנחנו יכולים להרשות לעצמנו לגייס עוד עובדים אבל אנחנו מגייסים בזהירות, רק מה שאנחנו צריכים", הסביר.

 

 

סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל, הסבירה מדוע בחרה להשקיע בג'ויטונס: "זו חברה יוצאת דופן, מחלוצות חברות ה-B2C בישראל שבעזרת טכנולוגיה מתקדמת ויכולות אונליין מעולות, משנה שוק מסורתי ענק ומחוללת מהפכה בדרך בה אנשים לומדים לנגן. בעולם המודרני, בו אנשים רוכשים מיומנויות חדשות ומעשירים את חייהם על ידי לימוד עצמי של תכנים כמו שפה שניה או ספורט ומדיטציה, ג'ויטונס היא המובילה בתחום המוזיקה. החברה הצליחה להציג שיעורי צמיחה פנומנליים ואנו גאים מאוד לצרף אותה לפורטפוליו שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x