חדשות טכנולוגיה

המשוכות של ליברה: פייסבוק לא מצליחה להרגיע את המחוקקים

נציגי ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים האמריקאי פגשו בכירים של פייסבוק ומומחי פיננסים בשווייץ, כדי ללמוד עוד על מיזם הקריפטו של החברה. ואולם, יו"רית הוועדה מסרה שהפגישה לא הרגיעה אותה, ושעדיין מדובר בפרויקט בעייתי

שירות כלכליסט 12:5126.08.19

חברת הקונגרס מקסין ווטרס, יו"רית ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים האמריקאי, אמרה אתמול לסוכנות רויטרס שפרויקט ליברה - המטבע הווירטואלי של פייסבוק - מדאיג אותה מאוד. זאת, לאחר שנפגשה עם בכירי החברה ועם פקידי ממשלת שווייץ בישיבה מיוחדת שנועדה לנסוך ביטחון במחוקקים וגופי רגולציה.

 

 

במהלך הפגישה הציגו נציגי הרשת החברתית ומזכירות המדינה השווייצרית נתונים שמבהירים את "הסטטוס, המורכבות וסדר הגודל של תוכניות פייסבוק", לדברי ווטרס.

 

הרגולטורים מודאגים. ליברה הרגולטורים מודאגים. ליברה צילום: רויטרס

 

 

"למרות שאני מעריכה את הזמן שפקידי ממשלת שווייץ השקיעו בפגישה איתנו, אני עדיין חוששת מלאפשר לחברת טכנולוגיה גדולה ליצור מטבע גלובלי חלופי תחת פיקוח פרטי", אמרה. הפגישה נערכה בז'נבה, ממנה פועל ארגון Libra Association של פייסבוק, מסגרת שתנהל את המטבע האמור המתוכנן להגיע לשוק בשנה הבאה.

 

 

 

מיזם ליברה נחשף ביוני האחרון, ועורר חששות כבדים ברחבי העולם: רגולטורים טענו שההשפעה הנרחבת של פייסבוק על 2.83 מיליארד משתמשיה תוכל ליצור כלי פיננסי רב עוצמה, שאינו נתון לפיקוח מנגנונים פיננסיים ממשלתיים. בשלב זה זוכה המיזם להתנגדות נרחבת מכל עברי המפה הפוליטית בארה"ב, מה שמהווה מכשול משמעותי עבורו. עד כדי כך, שפייסבוק עצמה הודתה בחודש שעבר שיתכן שתיאלץ לבטל את הפרויקט.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x