$
מכשירים ומדריכים

חלל באמצע: האם כך תיראה קונסולת הפלייסטיישן 5?

מסמכי רישום פטנט רשמיים של סוני שהגיעו לידי אתר LETSGODIGITAL מציגים עיצוב יחודי לקונסולה העתידנית. לצד הסגנון הייחודי, יהיה גם פונקציונלי: החלל במרכז הגוף יוכל לסייע לקירור ולהאצת הביצועים

שירות כלכליסט 12:3026.08.19

איך תיראה הפלייסטיישן 5, קונסולת המשחק הבאה של סוני? בכיר בחברה כבר חשף פרטים על ביצועיה המתוכננים, אך העיצוב נותר בגדר תעלומה; מסמכי רישום פטנט שפורסמו בידי אתר LETSGODIGITAL ההולנדי שופכים אור על העניין.

 

 

אלו הם מסמכים שהגישה סוני עצמה, וכוללים קונסולה בעלת גוף מפוצל, עם חלל גדול במרכזה - עיצוב נאה ועתידני, מהסוג שגיימרים אוהבים. הפטנט נרשם ע"ש יושירו אוטורי, מנהל טכני בכיר בחברה שהיה ממובילי הפלייסטיישן 4 עת הושקה ב-2013

 

תמונת הפטנט שהגיעה לידי LETSGODIGITAL תמונת הפטנט שהגיעה לידי LETSGODIGITAL צילום: nl.letsgodigital.org

 

 

יתכן שיש לעיצוב הזה גם רובד פונקציונלי: הפלייסטיישן 5 אמורה להישען על מעבדים חזקים ביותר, ופיצול של הגוף יוכל לסייע בפיזור חום ולאפשר לחומרה לפעול מהר יותר. סוגיית פיזור החום היא רכיב שמשפיע מהותית על ביצועי חומרה: ככל שהקירור יעיל יותר, כך יוכלו מעבדים לעבוד במהירות שעון גדולה יותר מבלי להינזק. בנוסף, יתכן שהחלל באמצע יהיה מקום להניח ולטעון את שלטי הקונסולה.

 

בכיר בסוני סיפר למגזין וויירד באפריל האחרון שהקונסולה תתמוך בווידאו ברזולוציית 8K, באודיו בפורמטי צליל תלת ממדי, ותצויד בכונן SSD מהיר במיוחד שיקצר משמעותית זמני טעינה במשחקים.

 

 

 

חשוב לזכור שלא כל רישום פטנט, פונקציונלי ומרשים ככל שיהיה, הוא בגדר עיצוב סופי; חברה כסוני יכולה להרשות לעצמה לרשום אלף פטנטים אם תרצה, ולהישען עליהם כתשתית לתביעה במקרה בו מי ממתחרותיה תשיק מוצר בתצורה האמורה. הקונסולה צפויה להגיע לשוק במהלך עונת החגים של 2020, ויש להניח שמידע נוסף על עיצובה הסופי יופיע קודם לכן; תעשיית הגיימינג כוללת מדליפים רבים.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x