שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

משרד הביטחון מחפש סטארט-אפים בתחומי הרחפנים, חסימות התקשורת והניווט

המשרד חבר לחברת iHLS, וביחד השיקו תוכנית חדשנות שתכלול מענקים של 200 אלף שקל וליווי מקצועי וטכנולוגי. המטרה היא פיתוח טכנולוגיות ליישומים צבאיים ואזרחיים כאחד, בתחומי המערכות האוטונומיות, ראיית המכונה, הרחפנים ועוד

אודי עציון 13:1225.08.19

יום אחרי שצה"ל הודיע כי סיכל מתקפת רחפנים איראניים, השיק משרד הביטחון תוכנית חדשנות המיועדת לשוק האזרחי, במסגרתה הוציא קול קורא לפיתוח טכנולוגיות שונות. חברת iHLS תפעיל את התוכנית בשת"פ עם משרד הביטחון ומנהלת פיתוח אמצעי לחימה (מפא"ת). המטרה: חיזוק הקשר בין השוק האזרחי והביטחוני באמצעות פיתוח משותף לשני השווקים.

 

 

משרד הביטחון מחפש בשלב זה מיזמים בתחומים כניווט עירוני מדויק ללא תלות ב-GPS, פיתרונות לגילוי וחיזוי תקלות במערכות צבאיות, כלים בלתי מאוישים למשימות שונות, ראיית מכונה, ניתוח טקסט אוטונומי, חסימות תקשורת ועוד.

רחפן DJI Mavic הנפוץ ביותר בצה"ל רחפן DJI Mavic הנפוץ ביותר בצה"ל

 

 

במסגרת התוכנית מיושם לראשונה מודל התקשרות חדש עם סטארט-אפים, שמאפשר ליזמים לפעול בגמישות ונגישות מירבית למשרד הביטחון וצה"ל. בסבב הראשון של התוכנית יגויסו מספר מיזמים למשך שישה חודשים, וכל אחד ייהנה ממענק של 200 אלף שקל, בנוסף לליווי והתמיכה שיקבל ממרכז החדשנות.

 

היזמים יקבלו מ-iHLS ליווי צמוד, החל משלב הוכחת היכולת הטכנולוגית, פיתוח עסקי, חדירה לשווקים רלוונטיים, ייעוץ משפטי ונטוורקינג עבור השקעות. אליהם יצטרפו חונכים ומלווים אנשי מו"פ ממפא"ת ונציגים מהזרועות הרלוונטיות בצה"ל. לפי תנאי התוכנית, משרד הביטחון יוכל לעשות שימוש במידע לשם בדיקת הטכנולוגיה, אולם לא ייכנס כבעל מניות או בעל זכויות בקניין הרוחני של החברות.

 

 

בניין משרד הבטחון בקרייה, תל אביב בניין משרד הבטחון בקרייה, תל אביב צילום: בר טל שלום

 

 

ל-iHLS ניסיון רב בסביבת התעשיות הביטחון, כמי שמפעילה בשנים האחרונות אקסלרטור שעסק בתחום ביטחון המולדת והצמיח עשרות חברות שפועלות כיום בשוק.

 

 

 

מיטל קרן בן-דב, סמנכ"לית iHLS שתנהל את המיזם המשותף, מסרה: "משרד הביטחון פותח לראשונה את השערים לזירת הסטארט-אפים הישראלית ומאפשר את שילוב הכוחות בין האקוסיסטם פורצת הדרך של החדשנות הישראלית לבין תעשיות הביטחון, כאשר הכיוון הוא דואליות. אין לנו ספק שמתוך השילוב הזה ייוולדו טכנולוגיות משמעותיות לביטחון ישראל ולחדשנות הישראלית". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x