שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

טראמפ נגד החוק: מערער על איסור לחסום צייצנים בחשבונו

הנשיא נאלץ לבטל חסימת עשרות גולשים שלא אהב את דבריהם, בעקבות החלטה של בית הדין לערעורים בניו יורק. עתה החליט לצאת למאבק, והורה למשרד המשפטים לבקש שימוע חוזר. השופטים, מצידם, טענו שמדובר באפיק תקשורת רשמי בין הממשלה והציבור, ולפיכך אין לחסום בו משמשים

שירות כלכליסט 11:4925.08.19
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ החליט לערער על החלטתו של בית המשפט לערעורים של ניו יורק, שפסק שהוא הפר את החוקה האמריקאית בכך שחסם אנשים מחשבון הטוויטר שלו, כיוון שדעותיהם אינן מוצאות חן בעיניו.

 

 

במסמכים שהוגשו לבית המשפט ביום ו' ע"י משרד המשפטים האמריקאי, דרש הנשיא שימוע חוזר, וקרא להחלטת שלושת השופטים שהתקבלה פה אחד "שגויה מיסודה".

 

טראמפ וטוויטר טראמפ וטוויטר צילום: Alabama Today

 

 

לטראמפ יותר מ-63 מיליון עוקבים בטוויטר, והוא משתמש בפלטפורמה תכופות כדי להודיע הודעות משמעותיות; למשל, ביום ו' האחרון צייץ את החלטתו להחריף את מלחמת הסחר שהכריז על סין, החלטה ששלחה את הבורסות בארה"ב לירידות תלולות.

 

הפאנל של שלושת השופטים הותיר על כנה בחודש שעבר החלטת הערכאה תחתיו ממאי 2018, שאילצה את טראמפ לבטל את חסימתם של עשרות משתמשי טוויטר.

 

בפסיקת בית המשפט לערעורים כתב השופט ברינגטון פרקר: "התיקון הראשון לחוקה אינו מתיר לפקיד ציבור שמשתמש בחשבון מדיה חברתית לכל מטרה רשמית שהיא, להדיר אנשים מדיאלוג פתוח כיוון שהם הביעו דעות עמן הוא לא מסכים".

 

בערעור שהגיש משרד המשפטים נכללה אזהרה לפיה אם החלטת בית המשפט תיוותר בעינה, "פקידי ציבור שעוסקים בנושאים שקשורים למשרתם הציבורית בחשבונם הפרטי יהיו בסיכון מכך שכל פעולה שלהם בחשבון זה תיחשב כפעולה של המדינה הנתונה לביקורת חוקתית".

 

 

 

פרקר, עם זאת, אמר שחשבונותיו של טראמפ מכילים "את כל המאפיינים של חשבון של המדינה", ושהוא "אחד הכלים המרכזיים דרכם טראמפ מנהל את ענייניו הרשמיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x