שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הליברה בצרות? חלק מהשותפות שוקלות לפרוש מהפרויקט

לפי דיווח בפייננשל טיימס, לפחות שלוש מהחברות שלוקחות חלק במיזם של פייסבוק שוקלות פרישה שכן הן חוששות מתשומת הלב הרגולטורית; עוד מדווח כי בפייסבוק מיואשים מהיעדר התמיכה הפומבית במיזם

עומר כביר 11:0124.08.19
חלק מהשותפות להשקה המתכוננת של ליברה, מטבע הקריפטו של פייסבוק, שוקלות להרחיק את עצמן מהיוזמה על רקע הביקורת הרגולטורית הגוברת סביב המטבע – כך לפי דיווח של הפייננשל טיימס.

 

 

 

כשפייסבוק חשפה ביוני את התוכניות להשיק מטבע קריפטו ב-2020, היא הכריזה שהוא ינוהל על ידי גוף בשום ארגון ליברה, שבו יהיו חברות כ-28 חברות ובהן ויזה, מאסטרקארד, אובר וספוטיפיי, כל אחת מהחברות מסרה הבטחה לא מחייבת להשקיע בפרויקט לפחות 10 מיליון דולר.

 

 צילום: facebook

 

ואולם, תגובת נגד החריפה שעוררו תוכניות פייסבוק גרמה לפחות לשלוש מהחברות לשקול את מעורבותן בפרויקט. שתי חברות אמרו לפייננשל טיימס שהן מודאגות מתשומת הלב הרגולטורית ושוקלות לנתק קשרים עם ארגון ליברה. חברה אחרת אמרה שהיא חוששת שתמיכה פומבית בליברה תעורר עניין רגולטורי בפעילותה שלה. "אני חושב ששותף, שרוצה להיראות כמי שעמוד ברגולציה, יתקשה לתמוך בליברה", אמר אחד השותפים המייסדים בארגון.

 

שתיים מהחברות אמרו שהן עורכות דיונים לגבי "הצעדים הנכונים הבאים". "כמה מהשיחות בעניין הרגולציה היו צריכות להתנהל לפני ההשקה, כדי להבין איך הרגולטורים יחשבו על זה", מסרה אחת החברות בארגון ליברה, "כדי שלא תהיה כזו תגובת נגד". שני מקורות שמקרובים לפרויקט סיפרו גם שבפייסבוק מיואשים מכך שהשותפים האחרים לא תומכים במטבע הקריפטו בפומבי. "לפייסבק נמאס להיות היחידה שמסכנת את עצמה", אמר אחד המקורות.

 

פייסבוק וארגון ליברה סירבו להגיב לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x