$
חדשות טכנולוגיה

פרטיות בבית החולים: אלפבית הקפיאה העסקת בכיר בגלל פגיעה בחיסיון רפואי

מוספטה סולימאן, ממייסדי מעבדת דיפמיינד שבבעלות החברה, הוצא לחופשה כפויה; לפי מקורות בלומברג, הבכיר ניהל פרויקט במסגרתו אפליקציית סיוע לרופאים שאבה מידע אישי רגיש של חולים ללא ידיעתם. הפיתוח עצמו התגלה כיעיל מאוד, וזכה לשבחי הצוות הרפואי

שירות כלכליסט 22:3822.08.19

מוסטפה סולימאן, ממייסדי דיפמיינד (DeepMind) חברת הבינה המלאכותית הבריטית שנרכשה על ידי אלפבית, הוצא לחופשה כפויה; לפי דיווח של בלומברג, הסיבה קשורה לשערוריית מידע רפואי, שהחלה עוד לפני שנתיים.

 

 

חטיבת applied AI של דיפמיינד שנוהלה על ידי סולימאן ספגה ביקורת קשה ביולי 2017 בשל פעילות אפליקציה שסייעה לרופאים לזהות מקרי פגיעה בכליות ולקבל מידע על החולים במהירות, אך גם שאבה מידע פרטי מהחולים מבלי לעדכן אותם.

 

מוסטפה סולימאן מוסטפה סולימאן צילום: Getty

 

 

האפליקציה נבחנה בבית החולים רויאל פרי בלונדון ואף זכתה בשבחים: זה שינוי ענק לקבל התראות על מטופלים, לא משנה היכן נמצאים בבית החולים", הגיבה מארי אמרסון מבית החולים. "זה הכלי הראשון שאפשר לי לראות תוצאות בזמן אמת ללא קשר לתנועה שלי". ואולם, רגולטורים בבריטניה קבעו שהמידע שנאסף חייב הסכמה מראש, מה שלא התבצע במקרה האמור. בנובמבר האחרון הכריזו באלפבית כי ניהול ופיתוח האפליקציה יעבור לידי חטיבת הבריאות החדשה שלה, ורילי.

 

אלפבית לא מסרה מדוע הוצא סולימאן לחופשה. "מוסטפה לוקח קצת זמן לעצמו לאחר 10 שנים עמוסות", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה, והוסיפה שכנראה ישוב לתפקידו בהמשך השנה.

 

 

 

גוגל - הפנים של אלפבית - נמצאת בימים אלה תחת חקירות שונות באירופה ובארה"ב בנושאי הגבלים עסקיים, ומשתדלת לשפר את תדמיתה בעיני הרגולטורים. סוגיות פרטיות מידע אישי צילקו אותה לכל אורכה מזה שנים רבות, ולא מן הנמנע שהרחקת סולימאן מפעילות בשטח היא חלק ממאמציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x