שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

התחזקות החיבור בין פייסבוק ומותגי ווטסאפ ואינסטגרם יקשה על פירוקה

כך הזהיר ג'ו סימונס, יו"ר נציבות הסחר הפדרלית, ששוקל לפרק את חברות ההייטק הגדולות בתחומי השירותים המקוונים. פייסבוק קנתה את אינסטגרם ב-2012 ואת ווטסאפ ב-2014, ולכל אחת יש יותר ממיליארד משתמשים כיום

שירות כלכליסט 12:3320.08.19

ג'ו סימונס, יו"ר נציבות הסחר הפדרלית (FTC) הזהיר שתוכניותיה של פייסבוק לחיזוק הקשר בין ווטסאפ ואינסטגרם שבבעלותה צפויות להקשות על פירוקה.

 

 

בראיון שנתן לפייננשל טיימס, אמר שהנציבות בוחנת את כוחה של הרשת החברתית, כמו גם את של ענקיות שירותים מקוונים כאמזון, אפל וגוגל, כדי לזהות מקרי תחרות בלתי הוגנת. לדבריו, כל האפשרויות מונחות על השולחן, לרבות פירוק חברות ליחידות משנה.

 

אפליקציות פייסבוק אפליקציות פייסבוק

 

 

ואולם, הסביר שמאמצי פייסבוק לקשר היטב בין המותגים שרכשה צפויה לסבך פירוק שכזה, אם יידרש: "אם הם ישמרו על מבנים ותשתיות עסקיים נפרדים, יהיה פשוט בהרבה לפרק תחת הנסיבות הללו מאשר מקרה שבו כל העסקים מקושרים ומעורבבים ביחד", הסביר.

 

 

 

פייסבוק סופגת ביקורות ועומדת במרכז חקירות ברחבי העולם בשל הפרת פרטיות המשתמשים והאופן בו חברות הבת שלה ווטסאפ ואינסטגרם מטפלות במידע האישי שבידיהן. פייסבוק רכשה את אינסטגרם ב-2012 ואת ווטסאפ ב-2014, ולכל אחת מהן יש יותר ממיליארד משתמשים. בחודש שעבר נחשף כי פייסבוק תיאלץ לשלם קנס של 5 מיליארד דולר שהוטל עליה על ידי ה-FTC בשל חלקה בשערוריית קיימברידג' אנליטיקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x