שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טוויטר: מחקנו כ-1,000 חשבונות סיניים שפעלו נגד המחאה בהונג קונג

לפי הרשת החברתית, היא גילתה "מבצע משמעותי בגיבוי מדינה" שמקורו בסין ומכוון נגד התנועה תומכת הדמוקרטיה; פייסבוק נקטה בצעד דומה והודיעה על הסרת מספר עמודים וחשבונות סיניים

שירות כלכליסט 23:1919.08.19

טוויטר מחקה קרוב ל-1,000 חשבונות שסייעו לפעילות ממשלת סין נגד המפגינים בהונג קונג, כך מסרה החברה הלילה (ב').

 

 

 

הרשת החברתית מסרה כי גילתה "מבצע משמעותי בגיבוי מדינה" שמקורו בסין ומכוון נגד התנועה תומכת הדמוקרטיה בהונג קונג. לפיכך, היא הסירה 936 חשבונות שהיא מחשיבה כבלתי לגיטימיים. במבצע נעשה שימוש בכ-200 אלף חשבונות בסך הכל, והחשבונות שנמחקו היו בבחינת "החלק הפעיל ביותר" שלו.

 

המחאה בהונג קונג המחאה בהונג קונג צילום: גטי אימג'ס

 

"לפעולות חשאיות ומניפולטיביות אין מקום בשירות שלנו", הודיעה טוויטר, "הן מפרות את היסודות הבסיסיים שעליהן מושתתת חברתנו".  

 

הגרדיאן מדווח שטוויטר פרסמה תיעוד של ציוצים וחשבונות פוגעניים, שברבים מהם הואשמו המפגינים באלימות בחסות ממשלות מערביות. "איננו רוצים אנשים קיצוניים בהונג קונג", כך נכתב באחד החשבונות שנמחקו.

 

החברה גם הודיעה שלא תקבל מימון מ"גופי חדשות בשליטת המדינה" בעתיד, כולל China Daily. הכללים החדשים אינם חלים על גופי תקשורת ממלכתיים הממומנים מכספי ציבור כמו BBC או CBC.

 

בעקבות כך הודיעה פייסבוק שהסירה שבעה עמודים, שלוש קבוצות וחמישה חשבונות השייכים לרשת קטנה מסין שמתמקדת בהונג קונג. "אנו תמיד פועלים לאתר ולעצור פעילות מסוג זה כי איננו רוצים ששירותינו ישמשו אנשים מניפולטיביים", מסרה פייסבוק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x