$
הייטק והון סיכון

רשות שוק ההון פועלת להסדרה מהירה של רישיונות לחברות פינטק

הרשות הקימה צוותים ייעודיים שמתמחים בין השאר בפיתוחי בלוק'ציין; המטרה היא הרחבת התחרות בשוק הפינטק המקומי. כמו כן, פנתה לתעשייה בבקשה לסיוע באיתור חסמים בקידום השקעות בתחום טכנולוגיות הביטוח

מאיר אורבך 14:2419.08.19
רשות שוק ההון פועלת להסדרה מהירה של רישיונות לחברות פינטק בישראל, במטרה לעודד את התחרות בשוק המקומי. כחלק מהתהליך זה, הוקמו ברשות צוותים ייעודיים לתעשיה כאשר חלקם מתמחים בחברות בלוקצ'יין והאחרים בחברות פינטק. כיום יש 2,000 גופים שונים שמבקשים לקבל רישיון מהרשות בתחומים שונים והרשות מתכוונת לתעדף את תחומי הבלוקצ'יין וטכנולוגיות הפיננסים.

 

 

בדיקה ראשונית שנעשתה ברשות גילתה שיש כיום לפחות עשרות של חברות שיכולות לקבל רישיון עבודה בישראל, בשינויים קלים של המודל העסקי והטכנולוגיה שלהם. זה אינו הניסיון הראשון לקדם את תעשיית הפינטק בארץ; ב-2017 החלו לעבוד על רעיון סביבה מבוקרת (סנדבוקס), בה שותפים כל הנוגעים לתעשיית הפינטק מתוך מטרה ליצור להם מסגרת אחידה לקבל רישיונות ולזירוז הטיפול בתחום. יוזמה זו לא המריאה מאז אותה השנה, שכן רוב הסטארט-אפים כלל לא רואים בישראל שוק יעד, בהיותו קטן ועמוס רגולציה.

 

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון צילום: ענר גרין

 

 

כמו כן פירסמה הרשות מסמך בתחום הקלות להשקעות במיזמי אינשורטק (טכנולוגיות לתחום הביטוח), במסגרתו הרשות מבקשת לאתר חסמים המקשים על השקעה של חברות ביטוח ביוזמות שכאלה ובהשקעה של החברות בפיתוח תשתיות מתאימות. הרשות מבקשת לקבל את עמדת התעשייה בקשר להקלות אפשרויות במשטר כושר פירעון סולבנסי 2, הקלה בתקנות ההשקעה ולצעדים נוספים שעשויים לסייע לפיתוח תעשיית האינשורטק הישראלית, כגון מנגנונים לעידוד הטמעת פיתוחים חדשניים בתעשיית הביטוח הישראלית לשם קידומה כאתר בטא, עידוד הקמת קרנות השקעה בתחום האינשורטק ועוד.

 

הרשות הצטרפה לאחרונה ל-GFIN, שהיא רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית, בה כ-30 רגולטורים פיננסיים וגופים בינלאומיים לרבות קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי, שמתחייבים לתמוך בחדשנות פיננסית. GFIN נועד להקמת מסגרת מבוקרת לשיתוף ידע פרקטי בין רגולטורים מובילים בעולם. כמו כן, השתתפה הרשות בחודש אפריל האחרון כנציגה ישראלית יחידה בשולחן עגול אותו ערכה קרן המטבע הבינלאומית (IMF) בנושאי פינטק ומטבעות וירטואליים.

 

 

 

ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, מסר: "חדשנות עסקית וטכנולוגית והקשר עם התעשייה הינם מעקרונות היסוד המנחים את הרשות בפעילותה. הרשות עוסקת ברישוי והסדרה של חברות פינטק באופן שוטף, לרבות חברות ביטוח דיגיטליות, פלטפורמות P2P וחברות מתן אשראי, ארנקים דיגיטליים, מיזמי פינטק מבוססי בלוקצ'יין ונותני שירותי תשלום נוספים. פעילות הרשות בתחום הפינטק בזירה הבינלאומית מחזקת את מעמדה של ישראל כמדינה מובילה בעולם בתחום זה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x