הייטק והון סיכון

חברת Ginger גייסה 1.3 מיליון דולר כדי לייעל טיסות עבודה

החברה מפעילה פלטפורמה שמסייעת לחברות הייטק בניהול נסיעות עובדיהן לחו"ל. הסבב בוצע לפי שווי של חמישה מיליון דולר, וישמש להרחבת השיווק והמשך פיתוח המוצר

מאיר אורבך 13:2215.08.19

חברת טכנולוגיות הנסיעות העסקיות ג'ינג'ר (Ginger) גייסה 1.3 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים במסגרת סבב סיד, שבוצע לפי שווי של 5 מיליון דולר. החברה פיתחה פלטפורמה המסייעת לחברות הייטק בניהול נסיעות עובדיהן לחו"ל. ההון שגויס ישמש להרחבת השיווק והמשך פיתוח.

 

 

ג'ינג'ר הוקמה ב-2018 בידי אשרת בן משה, לאחר 12 שנים שבהן עסקה בתחום הביטוח וכיהנה כסמנכ"לית מכירות בכלל ביטוח. בתקופה זו, זיהתה בן משה  את הצורך בפתרון טכנולוגי בתחום הנסיעות לחו"ל, בעיקר לחברות הייטק שהן הצרכניות הגדולות ביותר בתחום. טיסות רבות מתעכבות מבלי שדואגים לעובד למנוחה בטרקלין, מזוודות עובדים אובדות ולמעסיק קשה לתת מענה בזמן אמת. הבקשות להחזר כספי מסיבות שונות מבוצעות באופן מסורתי ולא באוטומציה, ואין פיתרון טכנולוגי מסודר ופשוט לאיסוף חשבוניות מעובדים החוזרים מחו"ל עם "שקית חשבוניות".

 

אשרת בן משה אשרת בן משה צילום: סיוון שאשא

 

 

"את הפער המשמעותי ביותר אנו רואים בחברות הייטק. מדובר בענף שיודע לטפל בפרויקטים מורכבים, אך דווקא כשחברות הייטק מטיסות את עובדיהן לחו"ל הן מתנהלות לרוב באופן ידני עם תעבורת מיילים רבה ומיותרת שאינה אופיינית להן", מסרה. "ההייטק הוא הענף עם הצורך הגדול ביותר לפיתרון, מאחר והוא המוביל במשק בתדירות הטיסות העסקיות. לצורך ההשוואה, חברות הייטק שלהן עשרות עובדים טסות יותר מחברות בענפים אחרים שלהן יש אלפי עובדים".

 

המיזם כבר מספק שירותים לעשרות חברות הייטק ישראליות המטיסות עובדים לחו"ל כדרך קבע. כך עובדים הרחוקים מביתם מקבלים מענה מידי לכל התרחישים השונים שעלולים להיווצר, באמצעות אפליקציית מובייל קלה לתפעול. הטכנולוגיה זמינה בכל רגע בשונה ממקומות העבודה, שאינם זמינים 24/7 כדי לתמוך בעובד בחו"ל, ושאולי נמצא בשעות הפוכות מישראל או זקוק למענה מהיר גם בסופי שבוע.

 

הפלטפורמה של גי'נג'ר מאפשרת לנהל מעקב נסיעות וטיסות עסקיות, להקים תיק נסיעה דיגיטלי הכולל מסמכים חשובים ככרטיסי טיסה ושוברי מלון. גם בעניין הביטוח ניתן מענה לעובדים המאריכים את נסיעתם העסקית לימים נוספים של טיול פרטי שבהם פג ביטוח המעסיק. רופא זמין און ליין 24/7 או איתור רופא מקומי, ועוד.

 

 

 

גם המעסיק נהנה מיתרונות של ניהול מרוכז של נסיעות העובדים, טיפול יעיל בהחזרי הוצאות, פוליסה קבוצתית לעובדי החברה, ביטוח בריאות לעובדים ברילוקיישן ואפשרות להטבות גם בנסיעות פרטיות של אנשי החברה. תחום הנסיעות העסקיות סבל מטכנולוגיה מיושנת במשך שנים, וזוכה לאחרונה לעדנה עם מספר רב של חברות שנכנסות לחלל הזה ולשבש אותו. מצליחה מכולם היא טריפאקשנס שנוסדה על ידי ישראלים וגייסה לאחרונה 250 מיליון דולר לפי שווי של כ-4 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x