$
תעופה וחלל

מכונית מעופפת? גם טורקיה רוצה אחת

הכירו את סזרי, מכונית מעופפת קטנה שנשענת על ארבעה מנועים חשמליים ומפותחת בטורקיה, בידי חברה שמנוהלת בידי חתנו של הנשיא ארדואן. עדיין לא ברור מתי תושק ומה יהיו יכולותיה, אך היא מצביעה על תפיסת עיצוב שונה משל חברות אחרות בתחום התעופה העירונית

תומר הדר 18:3514.08.19

אחרי ששורה ארוכה של חברות הציגו אבות טיפוס של מכוניות מעופפות, מגיע תורה של "סזרי" הטורקית, שמוצגת כמכונית המעופפת הראשונה במדינה.

 

 

המכונית, שתוצג באופן רשמי בעוד מספר שבועות, קרויה על שמו של מהנדס מוסלמי שפעל במאה ה-11. היא מיועדת לשאת טייס בודד ולנוע בכוחם של ארבעה מנועים חשמליים.

 

עיצוב הקונספט של סזרי עיצוב הקונספט של סזרי צילום: Baykar Makina

 

 

היא מפותחת בידי בייקאר מקינה הטורקית, בראשה עומד סלצ'וק ביירקטאר, חתנו של רג'יפ טאיפ ארדואן, נשיא המדינה. אב הטיפוס של המכונית צפוי להיחשף במלואו ב-17 בספטמבר, במסגרת תערוכת תעופה וטכנולוגיה שתיערך בנמל התעופה אתא טורק באיסטנבול.

 

 

 

לפי דיווחים בתקשורת הטורקית, צפוי הפרויקט לזכות ללא מעט תמיכה ממשלתית. עדיין לא ידוע מתי תושק המכונית המעופפת, ומהן יכולותיה בכל הנוגע לטווח, משקל נשיאה מקסימלי ועלות. ואולם, ההסתמכות על מפעיל בודד מראה תפיסה שונה משל מפתחות אחרות, שמכוונות את המכוניות המעופפות שלהן לתחום התעופה העירונית, במסגרתו ישמשו כלים שכאלה כמוניות זריזות בנתיבים בין נמלי תעופה ומרכזי ערים, או כאמבולנסים מעופפים למשל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x