$
IT

אמזון משיקה בארץ תשתית לשירות הענן AWS

בכך, הופכת ישראל למדינה ה-32 שבה תשתית ייעודית לשירות הענן הארגוני של הענקית האמריקאית. התשתית נפרסה בעלות של מיליוני דולרים רבים, ולטענת אמזון תוכל להאיץ בעד 75% את ביצועי שירותים המקושרים ל-AWS

מאיר אורבך 07:0614.08.19

אמזון משיקה בישראל תשתית ל-AWS, שירותי הענן שלה. התשתית נרחבת מאוד, וצפויה לאפשר הפצת תכנים מואצת ואבטחת מידע טובה מבעבר. החברה לא פירטה את היקף ההשקעה בתשתית האמורה, אך היא מוערכת במיליוני דולרים רבים. בעקבות ההשקה ישראל מצטרפת לרשת תשתית הענן הגלובלית של AWS, שכוללת 188 נקודות נוכחות ברחבי העולם, כולל 177 אתרים מקומיים, ב-70 ערים על פני 31 מדינות.

 

 

ההשקעה מגיעה כתוצאה מביקוש מואץ לשירותי החברה ובעיקר דרישה של חברות רבות לגלישה מהירה ומאובטחת יותר. בזכות השירות החדש תתאפשר האצה של גלישה ביישומי סחר מקוון, חינוך, בידור, גיימינג, בריאות, מדיה, בנקאות ושירותים ממשלתיים. התשתית החדשה היא הראשונה בארץ עם הפעלה מקומית שנקראת Amazon CloudFront Edge Location, שמציעה חבילת שירותים הכוללים אינטגרציה עם כוח מחשוב, רישות ושירותי אבטחה.

 

שיפור בענן. אילוסטרציה שיפור בענן. אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

החברה הצהירה שבזכות השירות החדש יהנו משתמשי הקצה משיפור של עד 75% בשיפור בביצועי שירותים מקוונים תלויי AWS. אמזון CloudFront הוא שירות CDN (רשת אספקת תוכן, Content Delivery Network) ברמת אבטחה גבוהה עם יכולות המאפשרות התאמה קלה למגוון רחב של יישומים. השירות מציע ללקוחות הפצה מהירה של נתונים, וידאו, אפליקציות וממשקי תוכנה ברחבי העולם.

 

"בזמן שאנו ממשיכים לתמוך בלקוחותינו בישראל, אנו שמחים להרחיב את הנוכחות שלנו עם השקת התשתית הראשונה של AWS בארץ", אמר הראל יפהר, מנהל AWS בישראל. "חברות סטארט-אפ ישראליות חדשניות, תאגידים ולקוחות מהמגזר הציבורי מאמצים את שירותי AWS בקצב מהיר ואנו תומכים בצמיחה זו עם השקת CloudFront. הנוכחות המקומית החדשה של Amazon CloudFront שמה את ישראל על מפת התשתית הגלובלית של AWS. אנו נמשיך להשקיע על מנת לענות על הצרכים המתרחבים של לקוחותינו ולסייע בהאצת המסע שלהם לאימוץ ושימוש בשירותי הענן. אנו גם נמשיך להגדיל את הצוות הישראלי של AWS עם משרות טכנולוגיות ועסקיות נוספות".

 

 

הראל יפהר הראל יפהר צילום: סיון פרג'

 

 

לאן מתפתח הענן בישראל?

"בישראל קצב אימוץ הענן הולך וגובר בכל מגזרי המשק ובכל סוגי החברות והארגונים, לאור היתרונות הכלכליים, העסקיים והתפעוליים שהוא מציע. שירותי ענן מקלים על אימוץ ויישום מהיר של טכנולוגיות חדישות כמו בינה מלאכותית, AI/ML ועוד, המסייעות לחברות לקדם חדשנות עסקית וטכנולוגית. אנו מאמינים שלאורך הזמן למעט חברות תהיינה חוות שרתים בבעלותן ומשמעות הדבר שרוב האפליקציות עוברות לענן".

 

איך יסייע CloudFront בישראל לסטארט-אפים?

"סטארט-אפים, תאגידים ולקוחות מהמגזר הציבור  ייהנו מהפצה מהירה יותר של נתונים, וידאו, אפליקציות וממשקי תכנות ללקוחות. הלקוחות ברחבי הארץ ייהנו מרמת שיהוי נמוכה יותר ומשיפור של עד 75% בביצועים. חוויית המשתמש המשופרת תוסיף ערך ללקוחות ותסייע להצלחת הסטארט-אפים בשלבים הקריטיים של הפיתוח והחדירה לשוק".

 

 

מתרחבת בישראל. אמזון מתרחבת בישראל. אמזון צילום: רויטרס

 

 

חברות ישראליות רבות משתמשות בשירותי AWS ו-CloudFront בתוכם, ביניהן סלקום, איירון סורס, פוטיו, וייבר, גט, קנשו, פריון, ג'ייפרוג, קלטורה ועוד. איליה מלכין, מנהל תחום משאבי הפיתוח בגט, מסר: "באמצעות CloudFront אנו מספקים ללקוחותינו תוכן סטטי ודינמי, כולל מסרים בזמן אמת והודעות דרך האפליקציה שלנו. הנוכחות של CloudFront בישראל תשפר באופן דרמטי חוויה זו עבור משתמשי הקצה. בנוסף, CloudFront מגן על האפליקציות שלנו מפני מתקפות מניעת שירות (DDoS) ומתקפות סייבר אחרות, תוך שיפור רמת האבטחה והזמינות של השירות".

 

 

 

המשרד הראשון של אמזון AWS נפתח בישראל ב-2014, ומאז הרחיבה הענקית האמריקאית את פעילותה בארץ דרך מרכז מו"פ, ומספר עסקאות ביניהן רכישת אנפורנה לאבס, E8 סטורג', קלאוד אנדיור ועוד. ההתמקדות של הפעילות הישראלית במו"פ איפשרה לאמזון לשפר את מוצריה, ביניהם פריים אייר, אלקסה שופינג ושירותי רשתות, אבטחה ואחסון המקושרים ל-AWS.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x