שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

פייסבוק נסוגה מרכישת Houseparty מחשש לזעם רגולטורי

החברה הישראלית-אמריקאית מפעילה פלטפורמת וידאו לשימוש קבוצתי במשחקים במדיה חברתית; לפי הניו יורק טיימס, בסוף השנה שעברה הקפיאה פייסבוק מו"מ לרכישתה, מחשש לביקורת רגולטורית על התחזקות שתפגע בתחרות ההוגנת. האוספארטי נרכשה לבסוף בידי מפתחת פורטנייט

הגר רבט 12:4513.08.19

פייסבוק נסוגה מרכישת Houseparty האמריקאית-ישראלית מחשש לזעם רגולטורי, כך לפי דיווח של הניו יורק טיימס מאמש.

 

 

בסוף השנה שעברה עצרה פייסבוק מגעים לרכישת האוספארטי, שמפתחת פלטפורמת וידאו לשימוש קבוצתי במשחקים ברשתות חברתיות. הסיבה לכך הייתה חשש לעורר ביקרות על פגיעה בתחרות מצידה.

 

אפליקציית האוספארטי אפליקציית האוספארטי צילום: itunes

 

 

האוספארטי נרכשה ביוני האחרון על ידי ענקית המשחקים אפיק גיימס, שמפתחת את הכותר הפופולרי פורטנייט, בעסקה שפרטיה לא נמסרו. האוספארטי, שבין מייסדיה בן רובין, היא גלגול נוסף של חברת מירקט שזכתה להצלחה התחילת דרכה, וכמוהה החלה כהבטחה גדולה שלא התממשה. החברה סגרה בשלב מסוים את מרכז הפיתוח שלה בישראל והמשיכה לפעול בקליפורניה בלבד.

 

המוצר של האוספארטי זכה לפופולריות בקרוב צעירים עד גיל 24, ופייסבוק, שמתקשה למשוך אליה קהל צעיר, נכנסה למו״מ מתקדם על רכישת החברה. אולם בדצמבר האחרון, לאחר שבועות של מגעים, עצרה מחלקת הפיתוח העסקי שלה את הדיונים. לבכירים בהאוס פארטי נאמר שעסקה תמשוך תשומת לב וביקורת מצד הממשל.

 

 

 

הדיווח של הטיימס על רכישת האוספארטי הינו חלק ממאמר שעסק בשינויים הצפויים במבנה הארגוני של פייסבוק, וההחלטה שלה לחזק את הקשר למותגי ווטסאפ ואינסטגרם שבבעלותה. זאת, על רקע ביקורת הולכת וגוברת מצד מחוקקים אמריקאים ובמיוחד מצד ועדת ההגבלים העסקיים של בית המחוקקים. חלק מחברי הוועדה חוששים שפייסבוק מנסה להיערך למצב עתידי בו תידרש להתפרק, צעד שהציעה המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, אליזבת וורן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x