שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת XLMedia מכרה את פעילות המובייל של וובפאלס ל-Edge226

סכום הרכישה טרם פורסם; 30 מעובדי וובפאלס המקושרים לפעילות ייקלטו בחברה הרוכשת. המכירה נועדה לסייע לוובפאלס להתמקד בתחומי פעילות רווחיים יותר

מאיר אורבך 14:2912.08.19

חברת XLMedia, שנסחרת בבורסה של לונדון, מכרה את פעילות המובייל של וובפאלס המוחזקת בידיה לחברת Edge226 הישראלית (לשעבר PLYmedia).

 

 

בהודעה שהוציאה, נמסר שהמכירה היא חלק מאסטרטגיה של חברה להתמקד במוקדי הפצה רווחים יותר לחברה. החברה לא פירסמה את שווי העסקה אך ציינה שלפעילות הנמכרת לא היתה השפעה על רווחיות החברה. שלושים עובדים של חברת וובפאלס יעברו לרוכשת לאחר השלמת העסקה.

 

 

אורי ויס, מנכ"ל XLMedia אורי ויס, מנכ"ל XLMedia צילום: שאול לנדנר

 

 

"מכירת פעילות המובייל של וובפאלס משמעותית ביותר למיקוד שלנו בפעילויות ההפצה הרווחיות", אמר אורי ויס, מנכ"ל XLmedia. "נשארנו מחוייבים להצמחת פעילות ההימורים והמימון האישי, כאשר במקביל אנחנו ממשיכים להשקיע בפעילויות המדיה המשלימות. פעילויות אלה יביאו אותנו לשולי רווח גבוהים ביותר".

 

החברה מתכוונת להשתמש בכספים להמשיך לתמוך בפיתוח עיסקי ההפצה של החברה. הרצון של החברה להתמקד בפעילויות הרווחיות יביא אותה ככל הנראה להפסיק פעילויות לא רווחיות נוספות. הרוכשת היא שחקנית בולטת בתחום האדטק והשיווק המקוון בישראל שהוקמה ב-2006.

 

מ-XLMedia נמסר שכחלק מהתמקדות אסטרטגית של הקבוצה, הוחלט לרכז את עיקר פעילותה בנכסי הפרסום שלה ולצמצם פעילויות מדיה שאינן בליבת העסק, כגון מובייל. "אנו מאמינים ש-Webpals Mobile תוכל להמשיך ולצמוח בביתה החדש, המתמחה בטכנולוגיות פרסום דיגיטלי ומתמקד בשיווק אפליקציות במובייל. 30 העובדים של Webpals Mobile ימשיכו לתרום להצלחת החברה בביתם החדש", נמסר. החברה מתכננת להמשיך ולפתח תחומי פעילות נוספים ותמשיך לחזק את אחיזתה בעולם ה Personal Finance בצפון אמריקה, שהיווה מנוע צמיחה משמעותי בשנתיים האחרונות. 

 

 

 

אבישי רביב, מנכ"ל משותף של Edge226. השילוב המערכת שלנו והמצוינות בתחום השיווק ברשתות חברתיות של וובפאלס יעזור לנו לתת מענה לאחד האתגרים הגדולים ביותר במובייל - רכישת משתמשים באיכות גבוהה עבור מפתחי אפליקציות". פעילות המובייל של וובפאלס מבוססת על רכישת חברת קליקסמוב ב-2017, בכ-20 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x