$
הייטק והון סיכון

SofWave של שמעון אקהויז השלימה סבב גיוס של 8.4 מיליון דולר

החברה מתמחה בפיתוח מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה. את הסבב הובילו קרן XT Hi-Tech וד"ר שמעון אקהויז וקבוצת משקיעים נוספים ישראליים ואמריקאים

הגר רבט 16:5011.08.19
חברת SofWave Medical של ד״ר שמעון אקהויז המפתחת מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה הודיעה בשבוע שעבר על השלמת סבב גיוס של 8.4 מיליון דולר. את הסבב הובילו קרן XT Hi-Tech וד"ר שמעון אקהויז וקבוצת משקיעים נוספים ישראליים ואמריקאים. החברה לא חושפת כמה גייסה בסבבים קודמים.

החברה נוסדה בשנת 2015 על ידי אקהויז ואריאל סברדליק והיא מפתחת טכנולוגיה של אולטרסאונד פרקציונלי (Fractional Ultrosound) לטיפול בבעיות עור. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת מיקוד אנרגיה בשכבות העור (דרמיס) ובשכבות עמוקות יותר. מערך גלי אולטרסאונד בתדירות גבוהה מפיק אנרגיה החודרת לרקמת העור ומעודדת חידוש קולגן וייצור אלסטין אשר גורמים למיצוק ומראה משופר של העור.

מימין שמעון אקהויז ובתו עדי מימין שמעון אקהויז ובתו עדי צילום: ערן לם

 

החברה קיבלה לאחרונה אישור CE עבור המוצר, אשר יאפשר את החדרתו לשווקים שמחוץ לארה"ב והיא השלימה מחקר קליני מוצלח בארה״ב בדרך לקבלת אישור FDA. בשלב זה ל-SofWave אין עדיין לקוחות למוצר.

 

אקהויז רשם מספר הצלחות קודמות בתחום האסתטיקה הרפואית כשסינרון (Syneron) שהקים נרכשה על ידי קרן אייפקס בעסקה של כ-400 מיליון דולר בשנת 2017. סינרון פעילה בעיקר בתחום הסרת שיער בלייזר והונפקה ב-2004. גם חברת לומניס שאקהויז נמנה על מייסדיה נמכרה בשנת 2015 לקרן הפרייבט אקוויטי XIO תמורת כ-500 מיליון דולר.

 

אקהויז יזם והשקיע עד היום ביותר מ-15 חברות בתחומי הטכנולוגיה הרפואית ביניהן חברת רפיד שמוכרת התקנים לטיפול בשבץ מוחי, חברת אפיטומי העוסקת בתחום ההרזיה, חברת Realview העוסקת בהדמיה רפואית תלת־ ממדית, וחברת טרניקה המתמחה ברפואה דיגיטלית בטיפול בכאב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x