$
חדשות טכנולוגיה

גם מיקרוסופט בחוטאים: נתפסה בהאזנה להקלטות מסקייפ וקורטנה

אחרי גוגל, אמזון ואפל, כעת מתברר שגם מיקרוסופט נהגה להעביר הקלטות של שיחות סקייפ ופקודות קוליות לקורטנה לניתוח. בין הההקלטות: סקס טלפוני, כתובות וחיפושים אחרי פורנו ברשת

שירות כלכליסט 18:0308.08.19

מיקרוסופט אפשרה לחברות קבלניות שהעסיקה להאזין לשיחות סקייפ ולחילופי דברים של משתמשים עם הסייענית הקולית שלה, קורטנה. על פי דיווח באתר Motherboard לאחר שהתקבלו הקלטות מצד שלישי שהאזין לשיחות שכללו סקס טלפוני, כתובות מלאות, ושאילתות חיפוש פורנוגרפיות. אותו צד שלישי אמר שהוא מודאג מ"הפרצות בהגנת מידע המשתמשים."

משתמשי סקייפ מקבלים הודעה כאשר המידע הקולי שלהם עלול להיאסף, אבל לא מובא לידיעתם שהוא עשוי להיחשף לאוזניהם של אנשים. החברה מסרה בתגובה לדיווח שהיא מגבילה את הגישה למידע קולי רק ל"שותפים מורשים" שמתבקשים לשמור על חשאיות השיחות, לעמוד בחוקים הרלוונטיים, ולעמוד בדרישות החסיון.

קורטנה מאזינה לכם - ומעבירה את ההקלטות למיקרוסופט קורטנה מאזינה לכם - ומעבירה את ההקלטות למיקרוסופט

 

חברות קמעונאיות ועובדיהן יכולים לקבל גישה למידע הקולי הזה, שאינו כולל פרטי זיהוי של משתמשים או מכשירים, דרך פורטל מאובטח של מיקרוסופט. דובר של מיקרוסופט שחרר הצהרה שנכללו בה פרטים לגבי התהליך, אך נעדרה ממנה התייחסות לאפשרות שבני אדם נחשפו למידע.

 

"מיקרוסופט אוספת מידע קולי כדי לספק ולשפר שירותים מופעלי-קול כמו חיפושים, הוראות קוליות, הכתבה או שירותי תרגום", כך אמר דובר החברה. "אנו פועלים לשקף את האיסוף והשימוש במידע הקולי כדי לוודא שלקוחותינו יוכלו לקבל החלטות מודעות לגבי האופן והמועד בו נעשה שימוש במידע הקולי שלהם."

 

שירותי התרגום של סקייפ וקורטנה מבקשים את אישור משתמשיהם לאסוף ולהשתמש במידע הקולי שלהם, אך מדובר בהגדרה שאינה מוצגת באופן ברור למשתמשים. עם זאת החברה מאפשרת למשתמשים לשמוע ולמחוק מידע קולי שקשור לחשבון המיקרוסופט שלהם דרך ממשק הפרטיות בחשבונות המשתמשים ובהגדרות של ווינדוס. משהו שהחברות האחרות שנתפסו באותן הפרות לא איפשרו למעט אמזון.

 

שיחות סקייפ מוקלטות כאשר מתרגם ה-AI של התוכנה עובד, וכמו באסיסטנטיות קוליות אחרות, קורטנה מקליטה כל פעולה כדרך לשיפור ביצועי השיח שלה עם המשתמשים. החדשות לגבי האופן בו משתמשת מיקרוסופט במידע מגיעות מספר ימים לאחר שאמזון הודיעה שהפסיקה את איסוף ההקלטות מאלקסה והעברתן לצד שלישי. גם אפל וגוגל נתפסו בשבועות האחרונים באותן הפרות פרטיות והודיעו שיפסיקו לאלתר להאזין לשיחות של המשתמשים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x