$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: נציבות הסחר בארה"ב בוחנת חוקיות ההסכם בין אפל לאמזון

במסגרת ההסכם, החלה אפל למכור מוצרים שלה ישירות באמזון; לטענת מוכרים עצמאיים ששיווקו מוצרים של החברה במחיר נמוך, לאחר חתימת ההסכם בנובמבר - הם נחסמו

עומר כביר 09:2703.08.19

נציבות הסחר הפדרלית של ארה"ב (FTC) פתחה בחקירה של ההסכם במסגרתו החלה אפל למכור ישירות אייפונים ומכשירים אחרים באמזון. זאת, בעקבות טענות שההסכם הוביל לחסימתם של מאות מוכרים עצמאיים ששיווקו מוצרי אפל מחודשים בעלות נמוכה. כך לפי דיווח של אתר The Verge.

 

לפי הדיווח, בתחילת יולי פנו גורמים ב-FTC לג'ון בומסטד, סוחר ממיניסוטה שמתמחה במכירת מחשבי מקבוק מחודשים. הסוחר סיפר לאתר שנשאל על ההשפעה של עסקת אפל-אמזון על פעילותו, וביקשו בפרט לדעת עד כמה חסימתו מהפלטפורמה השפיעה עליה לרעה. לדבריו, אחרי חתימת העסקה בנובמבר שעבר, הוא קיבל התרעה של חודשיים לפני שהוכרח לסגור את פעילותו באמזון.

 

מומחים אמרו שהעסקה יכולה להיות בסיס לתלונת הגבלים עסקיים. "אתה שם שער מסביב למותג וכל המוכרים צד ג' מקבלים הודעה שהם לא יכולים למכור את המוצרים שלהם בפלטפורמה אלא אם יש להם אישור מהמותג", אמרה ל-The Verge סאלי האברד, מומחית להגבלים עסקיים ממכון OpenMarkets. "אבל כמובן שהמותג לא יתן לך למכור אם אתה מוכר מתחת למחיר המינימלי שלו. הבעיה היא שזה לא חוקי".

 

אמזון, אפל וה-FTC לא הגיבו לדיווח.

 

 

אייפונים אייפונים צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x