$
פטנטים וקניין רוחני

פרסום ראשון

שריל סנדברג תקיים באוגוסט אירוע פתוח לקהל בישראל

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק ואחת הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה, תקיים אירוע פתוח לקהל הרחב במהלך ביקורה בישראל בחודש הבא. האירוע ייערך כחלק מפעילות הסניף הישראלי של עמותת Lean In

הגר רבט 11:0231.07.19
שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק ואחת הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה, תקיים אירוע פתוח לקהל הרחב במהלך ביקורה הקרוב בישראל ביום ד', 14 באוגוסט. סנדברג מגיעה אמנם לישראל לביקור משפחתי, אך תנצל את ההזדמנות ותערוך אירוע חשיפה לסניף הישראלי של Lean In, העמותה שהקימה לקידום איזון מגדרי בשוק העבודה.

 

 

סנדברג תשוחח עם רחל בן-שושה, מנהלת Lean In ישראל ומנכ"לית TRIBELY, פלטפורמה לניהול קהילות מקצועיות בשוק העבודה החדש, על מנהיגות, חוסן ויצירת שוויון במקום העבודה ומחוצה לו. לאחר השיחה סנדברג גם תענה לשאלות הקהל. ההרשמה לאירוע חופשית לקהל הרחב, אך היא מוגבלת במספר משתתפים ומותנית באישור (להרשמה).

 

 

שריל סנדברג שריל סנדברג צילום: בלומברג

 

 

סנדברג פרסה את ספרה הראשון, Lean In, ב-2013 ועל שמו קרויה גם העמותה שהקימה. היא פועלת לתמיכה בנשים באמצעות חינוך, קהילה ומעגלים: קבוצות קטנות שנפגשות באופן קבוע כדי ללמוד מיומנויות חדשות ולייצר רשת קשרים ותמיכה. היום מפעילה העמותה 43,000 מעגלים ב-170 מדינות ברחבי העולם. בנוסף מוציאה העמותה מידי שנה מחקר יחד עם חברת הייעוץ מקינזי על מצבן של נשים במוקדי קבלת החלטות. במהלך השנים, סנדברג וספרה זכו גם ללא מעט ביקורת, בטענה שהיא עיוורת למאבקן של נשים מהשורה וגם משום שסנדברג טענה כי מיעוט נשים בדרגות ניהול נובע מ"פער אמביציה" שמונע מהן להתקדם. היא כתבה שנשים לא חותרות לעמדות הנהגה מחשש שאישה מצליחה היא אישה שאף אחד לא מחבב; שנשים נוטות להימנע ממטלות קשות ומאתגרים חדשים, וקראה להן להיות פתוחות יותר לסיכונים.

 

רחל בן שושה, מנהלת Lean In שתדבר עם סנדברג על הבמה, אמרה לכלכליסט כי השיחה תתמקד רק בפעילות העמותה ולא תיגע באירועים האחרונים בפיייסבוק. ״סנדברג עושה אירועים כאלה עם הקהילות בכל העולם״ הסבירה בן-שושה. ״המטרה היא שיח אינטימי יותר על קידום נשים במשק והגעה לאיזון מגדרי, כמו גם להזמין נשים לפתוח מעגלים ולהצטרף אליהם״.

 

בן שושה מנהלת את פעילות העמותה בישראל כבר שנתיים, אך האירוע הנוכחי אמור לחשוף ולהרחיב את הפעילות הישראלית, שמבוססת היום על 20 מעגלים. בן שושה מדברת על השקה של קמפיין עתידי לשוויון בשכר במהלך השנה הבאה ועל חיבור של נשים ממגזרים נוספים לפעילות העמותה ומסבירה שחשוב לה שגם גברים ייקחו חלק בפעילות ויגיעו למפגש: ״איזון מגדרי לא קורה בין נשים לנשים״ אמרה.

 

סנדברג היא בין הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה, ואולי האישה החזקה בתחום. בתחילת דרכה המקצועית עבדה במשרד האוצר של ארה"ב, בתקופת נשיאותו של ביל קלינטון. בתחילת המאה הצטרפה לגוגל, שם הובילה בין השאר את פעילות המכירות המקוונות של מוצרי הפרסום של החברה. ב-2007 גייס צוקרברג את סנדברג לפייסבוק אחרי שפגש אותה במסיבת חג מולד של היזם דן רוזנצווייג, והיא מונתה לתפקידה הנוכחי במרץ 2008.

 

כיום, סנדברג חולקת עם צוקרברג את האחריות היומיומית לניהול החברה, ובשעה שהמייסד מוביל את הצד הטכני והפיתוח של פייסבוק היא אמונה על ניהול וקידום פעילותה העסקית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x