$
הייטק והון סיכון

קומפאס של אורי אלון הגיעה לשווי של 6.4 מיליארד דולר, גייסה 370 מיליון

בסבב הגיוס, שביעי לפלטפורמת הנדל"ן החכמה שפעילה בארצות הברית, השתתפו QIA, סופטבנק וקרן Dragoneer Investment Group - משקיעה חדשה. מאז קמה החברה ב-2012, גייסה יותר ממיליארד דולר וחצי

הגר רבט 13:4530.07.19

חברת הסטארט-אפ קומפאס (Compass), שהוקמה על ידי אורי אלון, הודיעה היום (ג׳) על השלמת סבב גיוס שביעי בסך 370 מיליון דולר. לפי הערכות בשוק, הגיוס מבוצע לפי שווי של 6.4 מיליארד דולר.

 

בסבב הנוכחי הצטרפה להשקעה בחברה קרן Dragoneer Investment Group ולקחו בו חלק בו משקיעים קיימים בחברה - סופטבנק, CPPIB ו-QIA. 

 

אורי אלון, ממייסדי החברה אורי אלון, ממייסדי החברה צילום: אוראל כהן

 

 

בכך משלימה קומפאס גיוסים בהיקף של יותר מ-1.5 מיליארד דולר מאז הוקמה ב-2012. החברה האמריקאית נוסדה בידי אורי אלון ורוברט רפקין, לשעבר יועץ בבית הלבן וראש לשכת מנכ"ל ונשיא גולדמן סאקס. היא מפעילה פלטפורמה שמאפשרת למשתמשים ולסוכנים לקבל החלטות מושכלות בתחום הנדל"ן על ידי הצגת מידע נרחב על מגמות תמחור ותנודות השוק בזמן אמת. בנוסף, הפלטפורמה מציגה מידע מפורט על אזורים, שכונות, עסקאות אחרונות שבוצעו, מקומות הבילוי והחינוך ועוד.

 

מהחברה נמסר כי ברבעון השני של 2019 הציגה את הנתונים הפיננסים הטובים ביותר מאז הוקמה, עם שלושה חודשים בהם נרשמו שיאים בהכנסות, ועלייה של 250% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

 

מאז הגיוס האחרון של קומפאס באוקטובר 2018, שבוצע לפי שווי של 4.4 מיליארד דולר, הושקעו משאבים רבים בפיתוח הטכנולוגיה. בין היתר, רכשה קומפאס חברה בתחום ה-CRM וגייסה כמנהל טכנולוגיות ראשי את ג'וזף סירוש, בעברו מנהל טכנולוגיות ראשי בתחום ה-AI במיקרוסופט וסמנכ"ל באמזון. בנוסף, שילשה החברה את צוות הפיתוח וההנדסה שלה.

 

 

 

אורי אלון, מייסד ויו"ר קומפאס, מסר: "צוות הפיתוח וההנדסה של החברה כולל היום יותר מ-300 מהנדסים, מהנדסות ואנשי פיתוח, ואנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הטכנולוגי של המוצר. אנו שמחים על הצטרפותם של משקיעים חדשים, לצד השקעה נוספת של שותפינו הקיימים. בעזרתם נמשיך להאיץ את הפיתוחים הטכנולוגיים במטרה להמשיך לשנות את הדרך בה אנשים קונים ומוכרים נדל"ן בארה"ב, ובהמשך - בעולם כולו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x