$
חדשות טכנולוגיה

ארצות הברית: מחוקקים רוצים לשלול מפייסבוק את הזכות לצנזר פוסטים

הצעת חוק חדשה כוללת שינוי בחוק הפרסום בתקשורת, ומוציאה מידי חברות טכנולוגיה את הכוח למחוק תוכן שפורסם, אם אינו עובר במפורש על החוק. אם יתקבל, יוכלו פעילי ימין קיצוני להפיץ תוכני הסתה וגזענות באין מפריע

רפאל קאהאן 13:2629.07.19

מחוקקים רפובליקנים בארה"ב מקדמים הצעת חוק שתאסור על חברות טכנולוגיה, בהן פייסבוק וטוויטר, לצנזר תוכן שהן רואות כבעייתי; לפי דיווח של the Verge, מתכננים המחוקקים לשנות סעיף בחוק הפרסום בתקשורת, שלמעשה יגביל מחיקה של תכנים כתובים לאחר שהתפרסמו.

 

 

מוביל המהלך, הסנאטור פול גוסאר, טען שכך יוחלשו הרשתות החברתיות, אשר משתמשות בכוחן כדי להשתיק קולות שמרניים. הרעיון שלו הוא להחליף את היכולת למחוק תכנים פרטנית בסינון תוכן סטנדרטי, שיישען על עקרונות כשל  SafeSearch מבית גוגל או Quality Filter של טוויטר, שפשוט מזהים תוכן מיני, גסויות וחומרים אחרים אך לא מתעמקים בפרטי התוכן עצמם.

 

פייסבוק פייסבוק צילום: שאטרסטוק

 

 

בכך, לא יוכלו רשתות חברתיות לצנזר באופן אוטומטי תוכן שכולל דברי הסתה, גזענות ושנאה או לחסום משתמשים שמרבים לפרסם תכנים פוגעניים שכאלה בהיותם "דיבור מוגן", אם אם יפגעו ויפריעו למשתמשים רבים. בין מקדמי החוק נמנה סטיבן קינג, מוביל דעה בימין הקיצוני בארה"ב.

 

ההצעה הנוכחית דומה להצעה קודמת שהוגשה בידי שמרנים בתחילת החודש, ודורשת להסיר מידי חברות הטכנולוגיה את זכות צנזורת התוכן, אם לא יעמדו בדרישות של בדיקה תקופתית של נציבות הסחר הפדרלית אשר נשלטת כיום בידי רוב רפובליקני.

 

 

 

גורמים בולטים בימין האמריקאי, בראשם הנשיא דונלד טראמפ, מוחים בשנה האחרונה על צנזורה שלהם ושל תומכיהם ברשתות חברתיות. בדיקות חוזרות ונשנות שנערכו בזמן זה גילו שפעילים ימנים צונזרו פעם אחר פעם בשל הפצת תוכני שנאה, הסתה, גזענות, עליונות לבנה, קריאה לאלימות ועוד ולא בשל היותם שמרנים. פייסבוק, טוויטר וגוגל מפעילת יוטיוב טענו פעם אחר פעם בעדויות בפני בית הנבחרים האמריקאי שאינן מצנזרות קולות ימנים בשל היותם ימנים, כי אם בשל הפצת תוכן פוגעני שפוגע בחוויית השימוש ואף מסכן חיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x