$
אפליקציות

סירי מאזינה לכם בטעות, אך מעבירה הקלטות אינטימיות לאפל בכוונה

לפי מקורות בחברת קבלן של הענקית האמריקאית, פלטפורמת ההפעלה הקולית מזהה צלילים אקראיים כקריאה בשמה, ומקליטה את סביבותיה. ההקלטות מועברות לניתוח, וכוללות רגעים אישיים רגישים, מיניים ואף פליליים

רפאל קאהאן 11:0928.07.19

שיחות שביצעו משתמשי אייפון עם סירי מוקלטות ומועברות להאזנה של עובדים כדי לשפר את ביצועי פלטפורמת ההפעלה הקולית. הגרדיאן הבריטי חשף שהחברה העבירה לחברות קבלן הקלטות שכללו בין השאר רגעים אינטימיים כהזמנת תרופות למחלות קשות, קיום יחסי מין ואף פעילות פלילית כעסקאות סמים. 

 

 

תנאי השימוש של אפל מאפשרים לחברה לאסוף הקלטות אנונימיות כדי לשפר את ביצועי הפלטפורמה שלה, אך נראה שגם היקף המידע שנאסף גדול מאוד, בהתחשב במאפייני סירי. בניגוד לרמקולי האקו של אמזון או רמקולי ההום של גוגל - פלטפורמות שגם דרכן ישנה האזנה וניתוח של דברי משתמשים - סירי חיה בעיקר באייפון ובאייפד; המכשירים מסתובבים איתנו באופן צמוד, ולא פעם סירי מזהה בטעות קריאה בשמה ומתחילה להקליט.

 

סירי של אפל סירי של אפל

 

 

הפלטפורמה מופעלת כשקוראים לה "היי סירי", אך התוכנה אינה מדויקת ומופעלת גם כשנשמעות מילים דומות או לפי הגרדיאן - אפילו צליל סגירת רוכסן. במקרה של האפל ווטש זה עשוי לקרות אפילו אם רק מרימים את פרק היד ואז אומרים משהו; פעולה תמימה זו מספיקה כדי להפעיל את ההאזנה של הסייענית.

 

עובד חברת קבלן של אפל מסר לגדרדיאן שמכל ההתקנים של אפל, האפל ווטש והרמקול החכם הומפוד, הציגו את הכי הרבה הפעלות שגויות. ואולם למרות דברי אפל על אנונימיזציה של הנתונים האלה, מהדברים של העובד עולה תמונה אחרת: לדבריו, שיחות מגיעות עם מידע על מיקום המשתמשים, פרטי קשר ומידע על האפליקציה. מאפל אומרים שהמידע הזה עשוי לשמש כדי לבדוק את אם בקשה או פקודה לסירי נענתה כיאות. לדברי החברה אין שם או אמצעי זיהוי שמוצמד למידע ואי אפשר לקשר בקלות בין הקלטות שונות.

 

היי סירי, הפסיקי להאזין לי

 

לדברי העובד, בחברה מגייסים סוגים שונים של אנשים ושלהערכתו הליך הסינון שלהם אינו מחמיר במיוחד. "עובדים מגויסים ועוזבים במספרים גדולים יחסית. אפל לא ממש יוצאת מגדרה כדי להסביר את חשיבות הפרטיות של המשתמשים. עבור מישהו עם כוונות זדון לא צריכה להיות בעיה לזהות את מקור ההקלטה", הסביר לגארדיאן.

 

הדברים הללו חמורים מפני שלעומת אמזון וגוגל שמאפשרות למשתמשים גישה להגדרה שמחריגה אותם מאיסוף מידע חיצוני, אפל לא מאפשרת זאת למעט כיבוי סירי לחלוטין. בנוסף, העובדה הזו מפתיעה בהתחשב בכך שאפל נחשבת כחברה שמקפידה יותר ממתחריה על פרטיות המשתמשים.

 

 

 

"כל העובדים שמנתחים את המידע שמגיע מסירי מחויבים למדיניות החיסיון החמורה שלנו", מסרה אפל לגרדיאן, והוסיפה שהיקף ההקלטות המנותחות מהווה פחות מ-1% מכל ההפעלות היומיות של סירי ובכל מקרה מדובר על קטעים בני לא יותר מכמה שניות. עם זאת המקור שהעביר את המידע ושעובד בעצמו במתקנן של אפל הביע דאגה מכך שהדבר לא נחשף עד כה, במיוחד בהתחשב להיקף המידע שמוקלט בגלל הפעלות לא רצוניות של סירי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x