$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אפל במו"מ מתקדם לרכישת חטיבת ה-5G של אינטל בכמיליארד דולר

לפי מקורות הוול סטריט ג'ורנל, העסקה תכלול גם פטנטים וגם עובדים; היא תעניק לאפל גישה לעבודה ולמהנדסים שעומדים מאחורי המאמצים המתמשכים של אינטל לפתח שבבי תקשורת למכשירי דור חמישי

שירות כלכליסט 09:0023.07.19
אפל נמצאת במגעים מתקדמים לרכישת חטיבת שבבי ה-5G של אינטל, כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל בהתבסס על מקורות מקורבים לנושא. הרכישה תתניע מחדש את המאמצים של יצרנית האייפון לקבל שליטה על רכיבים מרכזיים במכשיריה.

 

 

 

העסקה, שצפויה לכלול גם טכנולוגיה, גם פטנטים וגם ועובדים, מוערכת במיליארד דולר ואולי אף יותר, ולפי המקורות ההכרזה עליה עשויה להתפרסם כבר בשבוע הבא - בהנחה שהשיחות לא ייקלעו שוב למבוי סתום.

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק

 

 

לפי ההערכות, מדובר בעסקה חשובה מבחינה אסטרטגית ופיננסית. היא תעניק לאפל גישה לעבודה ולמהנדסים שעומדים מאחורי המאמצים המתמשכים של אינטל לפתח שבבי תקשורת לרשתות 5G עבור מכשירים ניידים, ובכך תחסוך לעצמה שנים של פיתוח. אפל רוצה לפתח שבבים שיעזרו לבדל אף יותר את המכשירים שלה, זאת על רקע האטה במכירות הסמארטפונים ברחבי העולם. במסגרת המאמצים, החברה העסיקה מהנדסים, ביניהם כאלה מאינטל, והכריזה על תכניות לפתוח משרד שיאכלס 1,200 עובדים בסן דייגו.

 

מבחינת אינטל, העסקה תאפשר לה להיפטר מחטיבה שפוגעת במאזן שלה. פעילות הסמארטפונים של החברה מפסידה בסביבות מיליארד דולר בכל שנה, כך לפי אחד המקורבים, ואינה עומדת בציפיות ממנה. אף שהמכירה תאפשר לה לסגת מעסקי הסמארטפונים אינטל מתכוונת להמשיך לעבוד על טכנולוגיית הדור החמישי עבור מכשירים אחרים.

 

מו"מ של קרוב לשנה

 

על פי הדיווח, אינטל ואפל מנהלים מגעים בנושא לסירוגין כבר קרוב לשנה, והתחילו במקביל לפרישתו של מנכ"ל אינטל דאז בריאן קרזניץ'.עם זאת, באפריל השיחות נקלעו למשבר לאחר שאפל חתמה על הסכם אספקה למודמים עם קוואלקום, יריבתה הגדולה של אינטל. אינטל פנתה לצדדים מעוניינים נוספים, אך השיחות עם אפל התחדשו במהרה.

 

 

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל בוב סוואן, מנכ"ל אינטל צילום: בלומברג

 

 

 

עד לאחרונה נמנעה אפל מלבצע רכישות גדולות והעדיפה לרכוש בין 15 ל-20 חברות קטנות בכל שנה שפיתחו טכנולוגיות שתוכל לשלב בקלות. אולם לנוכח ההאטה במכירות האייפון, החברה פתוחה יותר לביצוע עסקאות גדולות.

 

 

 

החברה משתמשת בעתודות המזומן הגדולות שלה לרכישה חוזרת של מניות ולחלוקת דיבידנדים, אך עדיין נותר לה סכום משמעותי – יתרת מזומן של 113 מיליארד דולר אחרי חובות, נכון ל-30 במרץ. העסקה הגדולה ביותר שלה עד כה הייתה רכישת ביטס אלקטרוניקס ב-2014 עבור 3 מיליארד דולר. אפל מתוכננת לפרסם את תוצאות הרבעון השלישי הפיסקלי שלה בשבוע הבא, בעוד שאינטל תפרסם את התוצאות הרבעוניות בהמשך השבוע.

 

עסקה זו, אם תושלם ותצא לפועל, תשפיע על משרותיהם של 150 מעובדי אינטל בישראל, שקשורים לתחום.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x