$
הייטק והון סיכון

חברת הפינטק Blender גייסה 22 מיליון דולר בהון וחוב

החברה פיתחה פלטפורמת הלוואות בינלאומיות ומתמחה באשראי צרכני; היא תשתמש בגיוס להרחבת פעילותה בליטא ולטביה, ולחדירה לפולין. לפי הערכת כלכליסט, היקף ההון בגיוס עמד על 5 מיליון דולר

מאיר אורבך 11:2822.07.19

חברת הסטארט-אפ בלנדר (Blender), שפיתחה פלטפורמת הלוואות בינלאומית שמתמחה באשראי בנקודות מכירה ואשראי צרכני, הודיעה שגייסה 22 מיליון דולר בהון וחוב. גיוס החוב נערך בהובלת קרן אייפל הצרפתית (Eiffel Investment Group) וכללה משקיעים בינלאומיים נוספים. עד כה גייסה החברה 21 מיליון דולר.

 

 

גיוס ההון בוצע בהובלת אסיה פלוס, גוף מוסדי מוביל מדרום מז' אסיה, והשתתפו בו משקיעים חדשים וקיימים כקרן בלומברג קפיטל מסן פרנסיסקו וקבוצת אביב. החברה לא פירסמה את החלוקה בין חוב להון אך לפי הערכת כלכליסט כ-5 מיליון דולר גויסו בהון והשאר בחוב.

 

ד"ר גל אביב, מנכ"ל ומייסד החברה ד"ר גל אביב, מנכ"ל ומייסד החברה צילום: סיון פרג

 

 

החברה מעסיקה כיום 55 עובדים בישראל, מילאנו, ליטא, לטביה ופולין. "הקו המחבר בין כל קווי האשראי הוא שכמות האשראי הצרכני היא נמוכה", אמר המייסד ד"ר גל אביב בשיחה עם כלכליסט. בשווקים שאין היצף של אשראי צרכני יש אחוזי כשל נמוכים. בליטא יש אחוז או שניים של דיפולט (אשראי שלא מוחזר) בארצות הברית ואנגליה יש כ-6%, במדינות אלה רכישת לקוח יותר קלה". לדבריו, השוק בליטא ולטביה קטן אך התחרות פחות קשה, והגיוס יאפשר לבלנדר להרחיב את פעילותה בהן ולהיכנס גם לפולין.

   

בנוסף, בלנדר ישראל השיקה השנה מוצר חיסכון מגובה ביטוח, עבור המלווים בפלטפורמת ההלוואות הישראלית. מאז הושק, גדלה בלנדר ישראל משמעותית, והעמידה הלוואות בכחצי מיליארד שקל; יש לה כ-250 אלף לקוחות רשומים לצד כ-25 אלף לקוחות משלמים.

 

"בלנדר נמצאת בתנופת צמיחה משמעותית בישראל ובאירופה" הוסיף ד"ר אביב. "אנו מזהים שיפור מתמיד בכל הפרמטרים החשובים ומאוד מרוצים מהתוצאות. במקביל, בשנה האחרונה גדלה מאוד גם הפעילות האשראי של הקבוצה במדינות היעד".

 

 

 

גיורא עופר, מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר ושותף בקרן להב וחבר דירקטוריון בלנדר, הוסיף: "לאחר פעילות מאומצת להשגת מגוון רישיונות רלוונטיים בתחום הפיננסי, לאחר צבירת ניסיון בינלאומי, והקמת מטה אירופי עם אנשי מקצוע מנוסים, אנו מייעדים את הכסף שגויס בסבב זה להרחבה והעמקה של פעילות בלנדר בישראל ובעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x