$
אפליקציות

נסעת בתשעים דולר? שלם 9,000; נוסעי אובר חויבו פי מאה בגלל באג

ליקוי באפליקציית הנסיעות הוביל לחיובי עתק בארה"ב ובאירופה; אחד הנוסעים שילם 9,602 דולר על נסיעה של של 96.02. בתוך כך, נודע שהחברה הרחיבה את פעילות הקמעונאות שלה - ותאפשר לנהגים למכור לנוסעים פריטים תוך כדי נסיעה

רפאל קאהאן 17:5618.07.19
תקלה באפליקציה של אובר גרמה לגביית יתר פי 100 מהסכום הנקוב במונה הנסיעה, בעיקר בארצות הברית. כך למשל מנוסע עם מחיר נסיעה של 20.53 דולר נגבו בפועל 2,053 דולר. על פי הדיווח של הוושינגטון פוסט אמש (ד') גם לנוסעת אחרת נגבו כ-1,308 דולר על נסיעה של 13.08 דולר. הנקודה העשרונית כך נראה לא נלקחה בחשבון בגלל באג לא ברור.

 

 

אובר הודיעה שטיפלה בליקוי, ושהלקוחות יפוצו וכספם יוחזר. ואולם, נוסעים אחדים התלוננו שאין להם דרך לפנות לשירות לקוחות אנושי, ונוסע ששילם 9,602 דולר על נסיעה של של 96.02 דולר לא יכל לדווח על כך ולקבל מענה. התקלה פגעה בכל שירותי החברה, כולל שירות משלוחי המזון eats והיו דיווחים על בעיות חיוב גם בפריז.

 

אפליקציית אובר אפליקציית אובר צילום: רויטרס

 

 

התקלה הציפה את בעיית השירות של אובר: לחברה אין מספר טלפון או שירות לקוחות אנושי שיבדוק במקום תלונות בסגנון המדווח. אובר, כמו חברות טכנולוגיה רבות, מסתמכת על טפסים מקוונים ומענה במדיה החברתית, ולא על שירות לקוחות מסודר, כדי לצמצם הוצאות תפעול ולמקסם את השורה התחתונה.

 

בתוך כך, נודע שהחברה מצאה שיטה חדשה לשיפור ההכנסות; אובר חברה לסטארט-אפ אמריקאי בשם Cargo שפיתח אפליקציית מכולת לשימוש בדרכים. הרעיון הוא לאפשר לנוסעים לרכוש תו"כ נסיעה מוצרים כאוזניות, מזוודות או חטיפים. עסקת השת''פ עם קארגו נחתמה כבר לפני שנה אך כעת היא החלה להפעיל את השירות.

 

בשלב הראשון דובר בהתקנה של ויטרינת מכירות עם חטיפים במכוניות של נהגי אובר. כעת תהיה אפשרות לרכוש את המוצרים גם דרך האפליקציה של אובר או של קארגו. כאשר המוצרים יסופקו במקום על ידי הנהגים שיחזיקו במלאי קטן ברכב שלהם או שישלחו ישירות לבית הלקוח. הנוסע יקבל החזר של 10% מהרכישה בזיכוי לאפליקציה של אובר על כל רכישה שהוא יבצע.

 

 

 

גם הנהגים ייהנו מהמכירה ויזכו בעמלה של דולר לרכישה ועוד כ-25% מערך כל מוצר שיימכר דרך האפליקציה, כך לפי דיווח של CNBC. אפליקציית קארגו תופעל רק במהלך הנסיעה והיא כנראה תפעל באופן בלעדי עם אובר. אין זה מפתיע לגלות שאובר מושקעת באפליקציה אם כי לא ברור כמה מה-30 מיליון דולר שגייסה קארגו מקורם בהון שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x