$
הייטק והון סיכון

אדידס מחפשת מיזמים חדשניים בישראל

משלחת של בכירי ענקית ציוד הספורט הגרמנית הגיעה ארצה ופגשה את אנשי קרן JVP, ואיתם שורת יזמים. החברה מחפשת טכנולוגיות בתחומי הסייבר, הבינה המלאכותית, הביג דאטה, הפינטק ועוד

מאיר אורבך 12:5418.07.19
משלחת בכירים מאדידס, שמובילים כמה מהחטיבות הטכנולוגיות בענקית הספורט הגרמנית, נחתה השבוע בישראל לביקור של ארבעה ימים. במהלכו, פגשו יזמים משקיעים ויזמים טכנולוגיים מקומיים עם פתרונות שעשויים להתאים לצרכיה בתחומים כסייבר, בינה מלאכותית, ביג דאטה, אפליקציות תשלומים ועוד.

 

 

במשלחת השתתפו פרננדו קורנגו ודניאל איצ'ן ממחלקת הנדסת הפלטפורמות; ברנדן ניומן, סגן נשיא ואחראי מערך הסייבר של החברה; דארן בורן, מנהל מוצר ניהול; ועמית שרמה, סמנכ"ל מחשוב. את המשלחת הוביל אנדי ג'פריס סמנכ"ל טכנולוגיות של אינטגרה, חברת ייעוץ טכנולוגית בינלאומית שפועלת מול תאגידים בינלאומיים, בעיקר מאירופה ועמק הסיליקון.

 

משלחת אדידס בביקורה בישראל משלחת אדידס בביקורה בישראל צילום: ריקי רחמן

 

 

בביקורם פגשו את אראל מרגלית, יו"ר JVP, שהציג בפניהם את מודל הקרן ואת תפקידן של חדשנות ויזמות בשינויי עיר ומדינה. בנוסף, הציג חלק מתחומים בהם הקרן בחרה להשקיע בשנים האחרונות, כמו פודטק וקמעונאות. "היכולת המוכחת של החדשנות הישראלית להמציא מחדש תעשייה אחר תעשייה, לא פוסחת גם עולמות הספורט גם כאן אפשר לראות איך היא נמצאת בחוד החנית העולמית", אמר.

 

 

אראל מרגלית אראל מרגלית

 

 

כחלק מהביקור יזמו JVP והרשות לפיתוח ירושלים מפגש מיוחד של חברי המשלחת עם קהילת הטכנולוגיה הפועלת בעיר, ביניהם גם יזמים המייצגים את קשת האוכלוסיה הירושלמית. היזמים התעניינו ביזמות הטכנולוגית של אדידס, בצרכים הטכנולוגים של חברת הענק וכיצד ניתן להתחבר אילהם. במהלך המפגש שיתפו הנציגים של אדידס נתונים עדכניים על החברה, המטרות והאתגרים לשנים הקרובות.

 

בכירי ענקית ציוד הספורט סיפרו על יוזמות בתחום הקיימות, לדוגמה נעלי ריצה שממוחזרות ב-100%, חלופות לפלסטיק במפעלים, שימוש מופחת במים למטרת צבעי בדים ועוד. עוד ציינו כי אדידס שמה לה למטרה לעבור לעולם הדיגיטל כדי לייצר חוויה יותר אישית ללקוח, והוסיפו שבשנה שעברה המשיך ערוץ הסחר המקוון לצמוח עבור מכירותיה, בשיעור של 36%.

 

הנעל הממוחזרת של אדידס הנעל הממוחזרת של אדידס

 

 

אדידס, שחוגגת השנה 70 שנה להקמתה ,הוקמה ב-1949 בעיירת הרצוגנורש בגרמניה, נחשבת לאחד ממותגי העל של הספורט העולמי, מדורגת ראשונה באירופה ושניה אחריי נייקי ברמה עולמית.

 

 

 

ב-2005 רכשה את ריבוק ב-3.8 מיליארד דולר. החברה סיימה את מחזור המכירות שלה ב-2018 בכ-22 מליארד יורו, היא מעסיקה 57,000 עובדים, מחציתם נשים, זאת כחלק ממדיניות המנהלת החברה. בין המתחרים הגדולים שהחברה היא פומה, חברה של אחיו של מייסד אדידס, אדי דסלר. שני אחים היו שותפים בתחילה בבית החרושת שייסדו בחדר הכביסה של אמם בשנות ה-20, והפכו ליריבים מרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x