$
הייטק והון סיכון

סטארט-אפיסטים בין הבגרויות: "אלפי בני נוער משתתפים בתוכנית היזמות של יוניסטרים"

חניכי תוכנית היזמות של יוניסטרים מתמודדים עם סקרי שוק, ועדות היגוי וגיוס כספים כבר בגיל התיכון במסגרת מיזמים עצמאיים שהם מקימים

מאור שלום סויסה 13:0217.07.19

 


 

 

תוכנית היזמות Startup now של עמותת יוניסטרים פועלת בתמיכת רשות החדשנות וחושפת בני נוער מכ-75 יישובים וערים בפריפריה, לעולם העסקים, ומעניקה להם הזדמנות להתנסות בתהליך הקמת חברות סטארטאפ ופיתוח מיזמים.

בתהליך לומדים בני הנוער על העולם העסקי תוך כדי עשייה והקמת מיזמים שמגיעים קודם כל מרעיונות שעולים במוחם הקודח.

 

תלמידים משתתפי התוכנית תלמידים משתתפי התוכנית צילום: עמית שעל

 

 

נועם אדרי מדמון, תלמידת כיתה ט' מבית ספר נופי הבשור, סיפרה על המיזם שהיא והקבוצה שלה הקימו: "פיתחנו אפליקציה סריקה שעוזרת לנו למצוא דברים ששכחנו למשל בבית. בתהליך הקמת הסטארט-אפ נאלצנו לעבור מספר שלבים, לבנות תפקידים, לבחור מנכ"ל ולהקים צוותים יעודיים לפי הכישורים והרצונות של חברי הקבוצה להשתלב במיזם".

 

גם יהל ליכטמן, תלמיד כיתה ח' מבית ספר נריה בנים בשדות נגב לקח חלק בסטארט-אפ שהוא והקבוצה שלו הקימו: "המיזם שלנו הוא מגן לטלפון שגם מטעין אותו בעזרת הפיכת אנרגיית תנועה לאנרגיה חשמלית", סיפר. ליכטמן הסביר על שינוי שעשו בכיוון המיזם לאחר שערכו סקר שוק: "היו לנו בתחלה שני מוצרים, עשינו להם סקר וגילינו שהמוצר שהעדפנו דווקא לא צלח את הסקר ולא היה רלוונטי".

 

סלעית לב, מנהלת מסלול תנופה ברשות החדשנות סיפרה על חשיבות המיזם והפריסה שלו: "המטרה היא באמת לחשוף את בני הנוער לעולם היזמות כבר בגיל מאוד צעיר ואנחנו מצליחים להגיע להמון מקומות ואוכלוסיות בפריפריה, יש לנו אפילו קבוצה בקהילת עובדים זרים בדרום תל אביב וגם קבוצה בבני ברק".

 

 

 

ב-24 ביולי תקיים עמותת יוניסטרים את אירוע השיא השנתי שלה – תחרות יזם השנה בהיכל התרבות ת"א. במסגרת האירוע יתחרו 80 סטארט-אפים של בני הנוער המשתתפים בתוכנית על פרס המיזם העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי. בתחרות שופטים אנשי עסקים בכירי המשק הישראלי, לצד שגרירים מכל העולם, חברי כנסת ואנשי תקשורת. כמו כן, באירוע מתקיים קוקטייל פתוח לקהילה העסקית בו צפויים להשתתף כ-2,000 אנשי עסקים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x