$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

יובל דיסקין הקים חברה חדשה לזיהוי ויירוט תקיפות סייבר

אופורה, הפועלת בהרצליה וגייסה כמה מיליוני דולרים, מפתחת כלים לזיהוי מוקדם של תקיפות סייבר. היא הוקמה מתוך חברת DAT של ראש השב"כ לשעבר, שהולידה גם את חברת סיימוטיב בשותפות עם פולקסווגן

מאיר אורבך 06:5817.07.19

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין הקים חברת סייבר חדשה בשם אופורה טכנולוג'יס - כך נודע ל"כלכליסט". אופורה (Opora), שעוסקת בסייבר אינטליג'נס — כלים לזיהוי מוקדם של התקפות סייבר - שומרת עדיין על חשאיות והאתר שלה אינו נגיש לציבור.

 

 

אופורה נוסדה מתוך Diskin Advanced Technologies) DAT), חברה שאותה הקים דיסקין עם כמה שותפים לפני שבע שנים, ושמרעיון אחר שעלה ממנה קמה חברת סיימוטיב לאבטחת רכב המקושר לאינטרנט, שבה שותפה פולקסווגן. אופורה פעלה במשך כשנתיים תחת שמה של DAT.

 

מייסד אופורה יובל דיסקין. זיהוי צווארי בקבוק מייסד אופורה יובל דיסקין. זיהוי צווארי בקבוק צילום: עמית שעל

 

אופורה גייסה ממשקיע בחו"ל ששמו לא נחשף, גיוס ראשוני של כמה מיליוני דולרים והיא פועלת בהרצליה ומעסיקה כ־10 עובדים. החברה ממשיכה כיום לפתח את המוצר שלה ועשתה כמה פיילוטים עם לקוחות בעולם. מנכ"ל החברה הוא כריס בל, שעובד מסן פרנסיסקו. המייסדים, לצד דיסקין, הם צפריר כץ, לשעבר בכיר בשב"כ, וד"ר נועם יולס, המתמחה בדאטה.

 

אופורה פיתחה יכולות שמזהות את ההתארגנויות לתקיפות סייבר, את התשתית שלהן ואת רמת המוכנות של התוקפים, ומאפשרות להעריך את רמת הסיכון מכל איום. בשונה מחברות אחרות שמנתחות את התקיפות בתוך המערכות של המדינה או הארגון, הטכנולוגיה של אופורה פועלת במרחבי הרשת לזיהוי של צווארי בקבוק שדרכם התוקפים חייבים לעבור בדרך למטרה, ויודעת לזהות איך ודרך מי הם יתקפו.

 

לאחר זיהוי האיום מעבירה אופורה פקודות לחדר הבקרה של הרשת הארגונית שמאפשרות לאתר את התקיפה ולמנוע את הנזק שלה. במאי 2018 חברת הייעוץ והמחקר גרטנר ציינה באחד מפרסומיה כי DAT — שהיא כיום אופורה — היא אחת מהחברות המובילות בתחומה, לצד שתי חברות אמריקאיות מתחרות.

 

חברת סיימוטיב, שאותה הקים דיסקין ב־2016, מפתחת טכנולוגיות לאבטחת מערכות תוכנה וחומרה של מכוניות מקושרות לאינטרנט. בחברה, שבה מועסקים 100 עובדים, מחזיקים דיסקין, צפריר כץ ותמיר בכור (60%) וקבוצת פולקסווגן העולמית (40%).

 

מאופורה לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x