$
הייטק והון סיכון

חברת Curve גייסה 55 מיליון דולר לפי שווי של רבע מיליארד דולר

החברה מציעה שירותי תשלום במובייל שמאחדים חשבונות שונים תחת כרטיס אשראי אחד, ואינה פעילה בישראל. לדברי המייסד, שחר ביאליק, הרגולציה המקומית מייקרת חדירה לישראל כמו חדירה לארה"ב

מאיר אורבך 13:4516.07.19

חברת הפינטק הבריטית Curve שנוסדה על ידי הישראלי שחר ביאליק גייסה 55 מיליון דולר לפי שווי של 250 מיליון דולר. החברה אינה מחזיקה פעילות בישראל ומעסיקה 150 עובדים באנגליה. מייסד החברה אמר לכלכליסט שבכוונתו לגייס טאלנט ישראלי, שיעבוד במשרדיה בחו"ל.

 

 

בין המשקיעים בחברה נמנים Santander Innoventures Investec Connect Ventures, Oxford Capita וכן קרנות חדשות שהצטרפו להשקעה האחרונה כ-Gauss Ventures האירופית ו-Outward VC השייכת לקבוצת אינווסטק.

שחר ביאליק, ממייסדי החברה שחר ביאליק, ממייסדי החברה צילום: יח"צ

 

 

ביאליק סיפר לכלכליסט ש-Curve מהווה אלטרנטיבה במלחמה בין הבנקים החדשים והישנים. "כיום יש לאנשים כסף בהרבה מקומות והרבה אפשרויות של תשלומים. אנחנו מרכזים הכל תחת כרטיס אחד שמחייב את כל החשבונות", אמר. "אנחנו פועלים ב-31 מדינות ונרחיב בתקופה הקרובה את הפעילות שלנו לכל אירופה ובהמשך גם לארצות הברית. לצערי בישראל הרגולציה מאוד מסובכת ולהיכנס לכאן יקר בדיוק כמו לארצות הברית".

 

 

 

החברה פיתחה טכנולוגיה שמאחדת את כל אמצעי התשלום לכרטיס אשראי חכם המחובר לאפליקציית מובייל ומאפשרת תשלומים בכל מקום בעולם. Curve נוסדה ב-2015 על ידי שלושה בוגרי אוניברסיטת אינסיאד הצרפתית: שחר ביאליק, טום פוסטר-קרטר ואנה מוסטין וויליאמס. הפלטפורמה של Curve מאפשרת למשתמשים לחבר את כל חשבונות הבנק והכרטיסים הקיימים שלהם למערכת אחת ובעוד שההרשמה לשירות חינמית, היא גובה עמלת המרה בגובה של אחוז אחד מתשלומים שמתבצעים בחו"ל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x