חדשות טכנולוגיה

העסקה התפוצצה: ברודקום לא תקנה את ענקית הסייבר סימנטק

לפי מקורות CNBC, סימנטק סירבה לקבל הצעה של פחות 13.7 מיליארד דולר, מה שאולי מעיד על רוכש פוטנציאלי אחר; מאז נחשפו המגעים טיפסה מנייתה של חברת האבטחה הגדולה בעולם ב-18%, ועתה מתחילה לאבד גובה

רפאל קאהאן 16:4015.07.19

ברודקום לא תקנה את ענקית האבטחה סימנטק; המו"מ בין השתיים עלו על שרטון, לאחר שסימנטק סירבה לקבל הצעה נמוכה מ-28 דולר למניה. לפי דיווח של CNBC, מדובר בחדשות רעות לחברת הסייבר, שניסתה למצוא רוכש שיסייע בשיקום פעילותה. 

 

 

סימנטק הציגה עלייה במניות לאחר דיווח מוקדם יותר החודש על כך שהיא מנהלת מגעים עם ענקית השבבים ברודקום לרכישתה. הדיווחים הראשונים היו אופטימיים, המניה של סימנטק זינקה בכ-18% במהלך החודש. אך כעת היא מתחילה לאבד מערכה במסחר המאוחר.

 

מטה סימנטק מטה סימנטק צילום: wikipedia

 

 

עסקת הרכישה שיוותה ערך שוק של כ-13.7 מיליארד דולר לסימנטק, וזה המשיך לטפס ככל שהמניה שלה עלתה. מנגד מניות ברודקום ירדו במהלך החודש והיא איבדה כ-5 מיליארד דולר בשווי השוק שלה - מ-118 מיליארד דולר בעת הדיווח על המו''מ לכ-113 מיליארד דולר כיום. כעת המניה חזרה למגמת עליה.

 

התפוצצות המגעים כרגע נראים כנושא סגור. אין זה אומר שבהמשך הם לא יתחדשו - אך הסיכוי לכך קלוש ביותר. מנגד, ההתעקשות של סימנטק על מחיר מסוים אולי מעידה על הצעה נוספת שנמצאת על השולחן וטרם נחשפה. במצב כזה יכול להיות שנראה בקרוב הכרזה על רוכשת אחרת לעסקיה.

 

המצב קשה, אך הפוטנציאל גדול

 

סימנטק היא חברת הסייבר הגדולה בעולם. עסקיה היו בנסיגה השנה, והיא סבלה ממשבר מנהיגות מאז עזב מנכ"לה גרג קלארק את תפקידו, בעקבות פרסום דו"חות מאכזבים במיוחד במאי האחרון. ואולם, בידיה נכסים מצוינים בכל תחומי עסקי אבטחת המידע, ביניהם המותג המוכר ביותר בתחום - נורטון.

 

 

 

יש לה חטיבת מודיעין סייבר שלה לקוחות ממשלתיים ובטחוניים והיא מספקת שירותי סייבר ארגוניים ברחבי העולם לכ-350 אלף לקוחות עסקיים ומוכרת חבילות אנטי וירוס לכ-50 מיליון לקוחות פרטיים. ניכר שהיא תעניין רוכשים אחרים בעתיד או אם תשכיל למצוא מנהיג חדש ויעיל תחזור לפסים של צמיחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x