$
אפליקציות

ניצחון למיקרוסופט: Word לאנדרואיד הגיעה למיליארד התקנות

המייסד ביל גייטס אמנם הכה על חטא ואמר שענקית התוכנה יכלה לשלוט בתחום המובייל, אך נראה שהיא מצליחה להתחזק בו גם בלי מערכת הפעלה משלה; וורד ויתר תוכנות אופיס השתלטו על קטגוריית היישומים המשרדיים, ועקפו אף את אפליקציות גוגל עצמה

רפאל קאהאן 17:4015.07.19
אפליקציית Word של מיקרוסופט לאנדרואיד הותקנה כמיליארד פעמים - כך על פי נתוני חנות האפליקציות של גוגל. מדובר בהישג נדיר שמעטות האפליקציות שהגיעו אליה, בעיקר כאלה שאינן של גוגל ושאינן מותקנות כברירת מחדל. ניתן לומר שבעקיפין, הצליחה מיקרוסופט להשתלט על תחום היישומים המשרדיים באנדרואיד - על אף שאינה שולטת במערכת ההפעלה.

 

 

לא רק וורד הצליחה לייצר לעצמה מסה עצומה של הורדות: גם אקסל, פאוורפוינט, אפליקציית הפתקים וואן נוט והאחסון בענן וואן דרייב זכו ליותר מחצי מיליארד הורדות כל אחת. עם זאת אפליקציית המייל אאוטלוק מגרדת בקושי את ה-100 מיליון ההורדות - כישלון בהתחשב במספרים של האפליקציות האחרות.

 

 

אפליקציית וורד לאנדרואיד אפליקציית וורד לאנדרואיד

 

 

יותר מכל, ההצלחה של אופיס מעידה על הפופולריות של פלטפורמת אופיס. אם מוסיפים את אפליקציות האייפון והאייפד של אופיס מדובר בסך הכל בהצלחה גדולה בתחום המובייל. זה סוג של ניצחון מבחינת המנכ"ל סאטיה נאדלה, שהחל את להפוך את מיקרוסופט לחברת שירותי ענן ותוכנה, תוך שהוא מוחק את טעויות קודמו סטיב באלמר.

 

 

 

רק בשבוע שעבר התוודה ביל גייטס שהפספוס של שוק המובייל הוא אחד הכישלונות הכי גדולים שלו כאיש עסקים. ניכר שנאדלה שהגיע לתפקידו הרבה בזכות גייטס מהווה סוג של תיקון מהבחינה הזו. הניצחון המפואר של אפליקציות אופיס מהווה גם סוג נוקאאוט לגוגל מהבחינה הזו שהמקבילה של החברה לוורד, גוגל דוקס, זכתה לחצי מיליארד הורדות "בלבד".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x