$
חדשות טכנולוגיה

טראמפ: "לא מעריץ של קריפטו, פייסבוק תצטרך רישיון בנק עבור הליברה"

נשיא ארה"ב תקף בטוויטר את המטבע שמפתחת הרשת החברתית, ואת המטבעות הקריפטוגרפיים בכלל: "ל'מטבע הווירטואלי' של פייסבוק, ליברה, יהיה מעמד נמוך, הוא לא יהיה אמין. אם פייסבוק וחברות אחרות רוצות להפוך לבנק, הן חייבות לקבל רישיון בנקאות חדש ולעמוד בכל רגולציית הבנקאות, בדיוק כמו בנקים לאומיים ובינלאומיים"

עומר כביר 09:0112.07.19
נשיא ארה"ב יוצא במתקפה נגד מטבעות קריפטו כמו ביטקוין וליברה של פייסבוק. "אני לא מעריץ", הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו.

 

"ביטקוין ומטבעות קריפטו אחרים הם לא כסף, והערך שלהם נפיץ מאוד מבוסס על אוויר", הוסיף דונלד טראמפ. "נכסי קריפטו ללא רגולציה יכולים להוביל להתנהגות לא-חוקית, כולל סחר בסמים ופעילות לא-חוקית אחרת".

 

 

 

טראמפ גם התייחס ספציפית לליברה, מטבע הקריפטו שאת פיתוחו מובילה פייסבוק ושעתיד להיות מושק בשנה הבאה. "ל'מטבע הווירטואלי' של פייסבוק, ליברה, יהיה מעמד נמוך הוא לא יהיה אמין. אם פייסבוק וחברות אחרות רוצות להפוך לבנק, הן חייבות לקבל רישיון בנקאות חדש ולעמוד בכל רגולציית הבנקאות, בדיוק כמו בנקים לאומיים ובינלאומיים", אמר. הוא הוסיף: "יש לנו רק מטבע אמיתי אחד בארה"ב, והוא חזק מתמיד, אמין ומהימן. זה המטבע הדומיננטי ביותר בכל מקום בעולם, והוא תמיד יהיה כזה. קוראים לו דולר אמריקאי!".

טראמפ טראמפ צילום: רויטרס

 

 

טראמפ, מפתיע להגיד, די צודק. מטבעות קריפטו סובלים מנפיצות וחוסר יציבות, שכן הערך שלהם לא מבוסס על דבר פרט למשאלת לב של המשקיעים - ולכן התנודות שלהם כל כך חריפות ומושפעות בצורה כל כך קיצונית מאירועים כמו דיווחים חדשותיים.

 

והם באמת לא כסף, בין השאר מכיוון שאי אפשר לרכוש בהם מוצרים כמו שניתן לעשות בשקל או בדולר או לסמוך עליהם כאמצעי תשלום יציב. אפשר להתווכח האם ליברה באמת יהיה לא אמין, אבל מדובר בטענה לגיטימית שיש מקום לדון בה. והדרישה להטלת רגולציה על מטבעות קריפטו משקפת דרישות של רגולטורים בארה"ב ובמדינות אחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x