$
חדשות טכנולוגיה

חורף קשה לבירד: הפסידה 100 מיליון דולר ברבעון הראשון

לפי דיווח באתר The Information, הכנסותיה של חברת השכרת הקורקינטים הפועלת גם בישראל התכווצו ל-15 מיליון דולר. רוצה לגייס 300 מיליון דולר הקיץ

שירות כלכליסט 09:0512.07.19

החורף האחרון היה קשה עבור חברת בירד המפעילה קורקינטים חשמליים, ופועלת גם בישראל. לפי דיווח באתר The Information, החברה הפסידה ברבעון הראשון של השנה כמעט 100 מיליון דולר, לאחר שהכנסותיה התכווצו לכ-15 מיליון דולר בלבד, כך אמרו אנשים המקורבים לחברה. באביב אמרה החברה שהמזומנים שבידיה הצטמקו לכ-100 מיליון דולר בלבד, אפילו לאחר שגייסה יותר מ-700 מיליון דולר תוך שנה וחצי. 

 

 

העובדה שחברות השכרת הקורקינטים נאבקו במהלך חודשי החורף ידועה, אבל על עומק הבעיות של בירד לא דווח עד כה. כעת, החברה שהציתה את טירוף הקורקינטים הגלובלי מנסה לגייס מאות מיליוני דולרים על ידי שכנוע משקיעים שהמצב מתחיל להשתפר, עם צמיחה דו-ספרתית בהכנסות מדי חודש מאז פברואר, כפי שדיווח אדם המקורב לחברה. כמו כן מוצגת למשקיעים העובדה שהקורקינטים החדשים של החברה עמידים דיים על מנת להכניס לה כסף בכל נסיעה.

 

החברה טוענת שהיא גם חתכה את עלויות התפעול שלה בכל הקשור לתיקונים, ביטוח והחלפת כלי הרכב שהיא משכירה, בעיקר בזכות העובדה שהקורקינטים החדשים שלה כבדים יותר ומורכבים מחלקים חדשים ומועטים יותר, שקשה יותר לגנוב.

קורקינטים חשמליים של בירד קורקינטים חשמליים של בירד צילום: דוד הכהן

 

 

ההתפתחויות הללו מפיחות אופטימיות מחודשת, לפחות בקרב כמה מהמשקיעים. החברה חוזה כעת צמיחה יציבה בחודשי הקיץ, אז היא מצפה להצליח לכסות את כל הוצאותיה, לא כולל השקעות הון. "אחרי הרבה עבודה קשה וחדשנות במהלך החורף, בירד מציגה כעת צמיחה מצוינת בשווקים שונים", כך אמר דייוויד סאקס, חבר הדירקטוריון של בירד ושותף כללי בחברת Craft Ventures.

 

בירד קיימה במשך כמה חודשים שיחות עם משקיעים בנוגע לגיוס כספים, ואמרה למשקיעים פוטנציאליים שברצונה לגייס בין 200 ל-300 מיליון דולר עד סוף הקיץ. החברה מנסה לגייס במחיר גבוה יותר מערכת השווי הנוכחית שלה שעומדת על 2.3 מיליארד דולר, אליו הגיעה בקיץ שעבר אחרי פחות משנה מרגע הקמתה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x