$
אינטרנט

לועגים למוסלמים ונוצרים בטוויטר? החשבון שלכם בסכנה

הרשת החברתית חשפה מדיניות תוכן חדשה, במסגרתה אסור לתקוף את דתם ואמונותיהם של גולשים; המדיניות תקפה גם לציוצים שפורסמו בעבר, וחשבונות שתקפו אנשים על רקע דתי עלולים להיחסם עד שיימחקו את הציוצים שלהם

רפאל קאהאן 17:1810.07.19

טוויטר תתחיל לצנזר משתמשים שנוהגים לתקוף בדבריהם דתות של משתמשים אחרים. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, הרשת החברתית צפויה להסיר לאלתר ציוצים בהם דהומניזציה של גולשים על בסיס אמונתם, והתוכן יסומן בידי כלי הבקרה האוטומטיים של טוויטר - אך ניתן יהיה גם לדווח עליו כפי שמתבצע כיום. הרשת החברתית בחרה במדיניות התוכן החדשה בין היתר, בעקבות סקר משתמשים שביצעה וגרף כ-8,000 תגובות.  

 

 

עדכון המדיניות מתייחס גם לציוצים עתידיים וגם לתוכן שכבר פורסם בעבר. ציוץ שיימצא כעובר על המדיניות החדשה יביא לחסימתו של המשתמש האחראי מחשבונו עד שיסיר אותו. טוויטר שוקלת להפעיל את המדיניות הזו לכל תוכן פוגעני - גם כלפי הקהילה הלהט''בית למשל או קבוצות אתניות שונות.

 

טוויטר טוויטר

 

 

טוויטר תמיד נחשבה כסמן הליברלי של המדיה החברתית; מעטים התכנים שהוסרו ממנה והיא מאפשרת פרסומים שמיועדים גם למבוגרים ושבפייסבוק היו מוסרים מיד. עם זאת, גם היא הותקפה על כך שהיא מאפשרת לתכנים פוגעניים להתפרסם - כולל ציוצים גזעניים ואנטישמיים.

 

המהלך כנראה מיועד לספק מענה לביקורת לה זוכה הרשת החברתית מצד הצייצן הידוע ביותר שלה: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. האחרון טען בחודשים האחרונים שטוויטר מתנכלת אליו ומנסה להקשות על משתמשים לעקוב אחריו - אם כי הוא לא סיפק שום הוכחה לכך. טוויטר מסמנת ציוצים מפקידי ממשל בכירים או דמויות פוליטיות אשר אינם עומדים בכללי הדיון שלה. אלה ניתנים להצגה רק לבקשת המשתמשים.

 

מדיניות זו מצטרפת לשינויי המדיניות שגיבשה אינסטגרם והוצגה שלשום, ובה סימון תכנים בעת כתיבת הפוסטים ומחיקה או השתקה של תכנים בעייתיים מבחינת תנאי השימוש.

 

 

טוויטר ואינסטגרם אינן בודדות בכל הנוגע להחמרת האכיפה של איכות השיח: גם פייסבוק הקשיחה השנה את הכללים וחסמה סדרה של חשבונות של דמויות ציבוריות כגון אלכס ג'ונס ולואיס פארחאן; גוגל שינתה את התייחסותה לפרסומים ביוטיוב והחריפה את ניטור התוכן הפוגעני; ואפילו רדיט, אתר הפורומים הפרוע ביותר ברשת חסם קבוצה של תומכי טראמפ לאחר שאלה איימו בנקיטת צעדים אלימים כנגד שוטרים ובכירי ממשל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x