$
הייטק והון סיכון

אקזיט מפ"ת: חברת QualiTest נרכשת ב-420 מיליון דולר

קווליטסט היא אחת מחברות בדיקות התוכנה העצמאיות הגדולות בעולם, שמציעה שירותי QA לארגונים בתעשיות רבות. הרוכשת, קבוצת הפרייווט אקוויטי Bridgepoint רכשה את השליטה בה מידי Maelin Equity Partner, שקנתה אותה ב-2016

הגר רבט 13:2010.07.19
קבוצת הפריווט אקוויטי Bridgepoint הודיעה היום (ד') על רכישת השליטה בחברת קווליטסט (QualiTest) הישראלית מ-Marlin Equity Partner. פרטי העסקה ותנאיה לא נמסרו ואך מקורות המקורבים לנושא אמרו לכלכליסט כי מדובר בסכום של 420 מיליון דולר, שמהווה החזר של פי חמישה על ההשקעה עבור מרלין. האחרונה תשמור על מניות מיעוט בחברה גם לאחר הרכישה.

 

 

 

קווליטסט, שהוקמה ב-1997 על ידי אלי מרגולין ואייל זילברמן, היא אחת מחברות ה-QA העצמאיות הגדולות בעולם. היא מציעה בדיקות תוכנה ואיכות לחברות וארגונים על פני מגוון תעשיות כפיננסים, קמעונאות, טלקום, בריאות, ביטוח, תעופה, מדיה ועוד.

 

אייל זילברמן, ממייסדי החברה אייל זילברמן, ממייסדי החברה צילום: שי אוקנין

 

 

מנכ״ל קווליטסט, נורם מריט, מסר: ״Bridgepoint הם משקיע מתחשב שמחפש לעבוד עם צוותי ניהול חזקים ויש לו היסטוריה של השקעה בשווקים עם פוטנציאל צמיחה גבוה. המחויבות הפיננסית לטווח הארוך שלהם מספקת לנו את הפלטפורמה המתאימה להאיץ את הצמיחה שלו לעבור לשלב הבא ביישום אסטרטגיית הרכישות הגלובלית״.

 

 

חוויאר רוברט, שמנהל את פעילות ההשקעות ב-Bridgepoint שהקבוצה שותפה לשאיפות ההתרחבות של קווליטסט, הן בצורה אורגנית והן באמצעות מיזוגים ורכישות. Bridgepoint מעריכה שהשוק בו פעולת קווליטסט צומח ב-13% כל שנה, לאור צורכי עסקים בבדיקות תוכנה במיקור חוץ - שוק המוערך ב-32 מיליארד דולר.

 

לחברה משרדים (פתח תקווה), ארה״ב, רומניה, בריטניה והודו והיא מעסיקה כ-3,500 עובדים - מהם כ-1,500 בארץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x