$
חדשות טכנולוגיה

הקלת החרם על וואווי: היצרניות האמריקאיות לא ממהרות לשמוח

משרד המסחר האמריקאי הודיע שיתחיל להנפיק אישורים למכירת טכנולוגיה אמריקאית לענקית התקשורת הסינית, שרוכשת ציוד מקוואלקום, אינטל ואחרות ב-11 מיליארד דולר בשנה. ואולם, ידוע שיחולו מגבלות על המוצרים שמותר למכור לה - מגבלות שממשל טראמפ לא מפרט

רפאל קאהאן 12:4010.07.19

משרד המסחר האמריקאי מאשר כי החרם על וואווי יוקל, וממשלת ארה"ב תתחיל להנפיק רישיונות סחר עם החברה הסינית ליצרניות אמריקאיות שרוצות לסחור עמה.

 

 

ואולם, ידוע כי עדיין יחולו מגבלות על המוצרים שניתן יהיה למכור לוואווי, מגבלות שקשורות לסוגיות ביטחון לאומי ולא צוינו בידי המשרד או גורמים ממשלתיים אחרים. לפי דיווח של CNBC, גם פקידים בכירים בממשל האמריקאי טענו שהמדיניות החדשה לא ברורה.

 

יצרניות השבבים תוהות: מה מותר למכור לוואווי? יצרניות השבבים תוהות: מה מותר למכור לוואווי?

 

 

יצרניות השבבים האמריקאיות, בראשן אינטל וקוואלקום, קיבלו את החדשות בשמחה, על אף שעדיין לא ברור מה יוכלו למכור לוואווי - שנוהגת לרכוש תוצרת אמריקאית בכ-11 מיליארד דולר בשנה. לפי CNBC, כלל לא ברור איך תחליט ממשלת ארה"ב אילו ממוצרי החברות המקומיות עלול להוות איום על המדינה אם יימכר לוואווי. חברות הטכנולוגיה, מצידן, מפעילות לוביסטים ודוחפות להגדרת היתרים רחבה ככל הניתן.  

 

 

 

פרשנים במערכת האמריקאית סבורים שהיעדר הפירוט הוא עוד הוכחה לכך שהחרם על וואווי לא נובע מאינטרס ביטחוני מובהק ומתפקד בעיקר כקלף במלחמת הסחר שבין סין וארצות הברית. שר המסחר, ווילבור רוס, התייחס לחרם והדגיש את הנקודה הכלכלית שבו: "אנו מנסים למנוע מעבר של הכנסות מחברות אמריקאיות לגופים זרים", מסר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x