$
פטנטים וקניין רוחני

חברת הסטארט אפ הישראלית SafeDK נרכשת על ידי AppLovin

סכום הרכישה ע"י חברת הפרסום במובייל האמריקאית לא פורסם - SafeDK העוסקת בזיהוי ופתירת בעיות בתחום פיתוח אפליקציות גייסה עד היום כ-6 מיליון דולר, כשעל פי הערכה סכום הרכישה הוא מעל סכום ההשקעה. בין המשקיעים בחברה: קרן ההון סיכון StageOne, מייסד קרן הון הסיכון ג'נסיס, ומריוס נאכט, ממייסדי צ'ק פוינט

מאיר אורבך 19:1409.07.19

חברת הסטארט-אפ הישראלית SafeDK נרכשה על ידי חברת הפרסום במובייל האמריקאית AppLovin - סכום הרכישה לא פורסם. החברה הישראלית גייסה עד היום כ-6 מיליון דולר ועל פי הערכה סכום הרכישה הוא מעל סכום ההשקעה. בין המשקיעים נמנים קרן ההון סיכון StageOne, אדי שלו, מייסד קרן הון הסיכון ג'נסיס, מריוס נכט, אחד ממייסדי צ'קפוינט, וקרן Kaedan Capital וסמסונג נקסט. SafeDK זכתה במקום השני בתחרות הסטארט-אפים בכנס המובייל של כלכליסט ב-2015.

 

 

בשיחה עם כלכליסט אומרת אורלי שואבי, מנכ"לית החברה ואחת המייסדות, החברה הרוכשת אפלבין שיושבת בקליפורניה, תפתח בישראל מרכז פיתוח בעקבות הרכישה:

"אנחנו נעזור לרוכשת לפתח פלטפורמה לעזרה למפתחי מובייל. יש בחברה 25 עובדים ואנחנו נגדיל את מספר העובדים בחברה. שתינו נישאר בחברה וננהל ביחד את מרכז הפיתוח החדש".

 

אורלי שואבי אורלי שואבי צילום: ענר גרין

 

 

החברה נוסדה על ידי המנכ"לית אורלי שואבי ורוני שטנברג. שואבי שירתה בעברה ביחידת 8200 ועסקה מאז במספר תפקידי פיתוח, בעוד ששטרנברג היא בכירה לשעבר במערך השיווק של לנדא לאבס מבית בני לנדא.

 

החברה פיתחה מערכת המנטרת בזמן אמת מגוון רחב של כלי פיתוח (SDK) המשמשים מפתחי אפליקציות ליצירת אפליקציות צד-שלישי.

 

SafeDK בודקת את כלי הפיתוח על מנת לאתר בעיות כגון שימוש רחב מדי בהרשאות, וכן בעיות של פרטיות, ביצועים, יציבות ואבטחה.

 

במידה ומתגלה בעיה בכלי הפיתוח, מפתחים יכולים לבחור לעדכן מרחוק את האפליקציות שלהם. בדרך זו החברה מנסה להתמודד על אחת הבעיות הגדולות של מפתחי אפליקציות - והיא הסכנה שיוסרו מחנויות האפליקציות הרשמיות, בגלל תקלה בכלי הפיתוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x