הייטק והון סיכון

אקזיט

גוגל קנתה את Elastifile מהרצליה ב-200 מיליון דולר

החברה פיתחה פיתרון אחסון בענן שמאפשר לייעל חוות שרתים; היא הוקמה ב-2013 בידי צוות יזמים מנוסה, וגייסה עד כה כ-75 מיליון דולר ממשקיעים כסמסונג, סיסקו, וואווי והקרנות באטרי, לייטספיד ואחרות

מאיר אורבך 17:0009.07.19
גוגל רוכשת את חברת אלסטיפייל הישראלית במאות מיליוני דולרים - כך הודיע מנכ"ל גוגל Cloud החדש, תומס קוריאן, בפוסט שפירסם. הוא לא פירט את סכום הרכישה אך על פי הערכות שווי העסקה הוא כ-200 מיליון דולר.

 

 

אלסטיפייל הוקמה ב-2013 בידי צוות יזמים עם ותק רב בתעשייה: שחר פרנק, ממייסדי אקסטרים איי.או (XtremIO); רוני לוקסנבורג, בכיר לשעבר בקומרנט שנמכרה לרד הט ובפנטקום הישראלית שנמכרה לסיסקו; ואמיר אהרוני, שהנפיק ומכר את אופטיבייס ולאחר מכן הקים את מוביקסל והוביל אותה למכירות שנתיות של כ-30 מיליון דולר.

 

אמיר אהרוני ורוני לוקסמבורג, ממייסדי החברה אמיר אהרוני ורוני לוקסמבורג, ממייסדי החברה צילום: עמית שעל

 

 

עד כה גייסה אלסטיפייל כ-75 מיליון דולר; בין משקיעיה נמנים ענקית האחסון ווסטרן דיגיטל, סמסונג, סיסקו, Dell קפיטל והענקיות הסיניות וואווי ולנובו וכן הקרנות באטרי, לייטספיד ו-CE Ventures.

 

 

חברת אלסטיפייל מפתחת מרכזי נתונים ענניים המבוססים על רכיבי פלאש וניתנים להגדרה באמצעות תוכנה (software-defined storage). הפתרון של החברה מאפשר להרחיב את מערך האחסון לאלפי בסיסי נתונים, ומאפשרים ללקוחות לשנות במהירות את היישומים שבהם מערכת האחסון תומכת. החברה מסרה שהפיתרון שלה זול יותר מפתרונות שמבוססים על דיסקים מגנטיים או מפתרונות היברידיים (דיסקים ורכיבי פלאש).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x