$
חדשות טכנולוגיה

מי לא הוזמן לכנס המדיה החברתית של טראמפ? פייסבוק, טוויטר ויוטיוב

מתחזק הנתק שבין הבית הלבן והרשתות החברתיות; שלוש הגדולות בתחום לא הוזמנו לכנס מרכזי שעורך הבית הלבן, ואמור לעסוק בפעילות פוליטית בפלטפורמות שלהן. גורמי ימין טענו שלאור ההטייה הקבועה לכאורה נגד השמרנים בפידים, אין לחברות ההייטק מה לחפש בכנס האמור

רפאל קאהאן 11:5009.07.19

פייסבוק, טוויטר וגוגל בעלת יוטיוב לא הוזמנו לכנס המדיה החברתית שמארגנת ממשלת ארצות הברית השבוע; לפי דיווח של סוכנויות בלומברג ורויטרס, הכנס צפוי לעסוק ברשתות חברתיות מנקודת מבטם של פוליטיקאים ימנים, שרבים מהם מתחו ביקורת על פרקטיקות הצנזורה של חברות האינטרנט.

 

 

דוברות הבית הלבן סירבה לחשוף מי הוזמן לכנס, אך מידע שדלף לרשת מראה שהוא יארח אנשי תקשורת שמזוהים עם הנשיא טראמפ, כמו גם פרשנים ומבקרים של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות.

 

כמעט כל צידה הימני של המפה הפוליטית האמריקאית רואה בפייסבוק והאחרות חברות ליברליות באופיין אשר תומכות בעמדות ליברליות, מה שגורם להן לצנזר ולצמצם חשיפה של תכנים שמרניים. הטענות הללו נדחו שוב ושוב בידי החברות, שהסבירו שהן מצנזרות תוכן פוגעני ואלים - פרקטיקה שנפוצה יותר בקרב גולשים ימנים בארה"ב.

 

 

 

ראשי חברות המדיה החברתית השתתפו בחודשים האחרונים בסדרה של שימועים בקונגרס ובסנאט שיועדו לבדוק את הפעילות שלהן. החל מנושאי הפרטיות וכלה בהטיה פוליטית. טראמפ עצמו טען אז שהממשלה "צריכה לתבוע את החברות" - אך לא נקט כל פעולה בנושא. גורמים המזוהים עם הימין במדינה טענו שאין לחברות המדיה החברתית מה לעשות בכנס מדיה חברתית, שכן עמדותיהן ידועות והוצגו פעמים רבוות בעבר.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x