$
חדשות טכנולוגיה

אינסטגרם תסרוק פוסטים בשלב כתיבתם, תזהיר ותצנזר תוכן פוגעני

הרשת החברתית פיתחה אלגוריתם שיודע לזהות מלל אלים עוד בשלב כתיבת הפוסט, ותזהיר את הכותבים לפני שיגיבו או יפרסמו את התוכן. כמו כן, תתחיל להסתיר פוסטים מסוימים מעיני משתמשים שלדעתה עלולים להיפגע מהם. מכה לבריונות הרשת, או מעורבות מוגזמת?

רפאל קאהאן 11:3109.07.19

אינסטגרם תפעל מיוזמתה נגד בריונות רשת: לפי דיווח של CNBC מאמש (ב'), תתחיל להפעיל כלי שסורק פוסטים ותגובות של גולשים בזמן אמת ומזהיר משתמשים שכתבו מלל פוגעני או גזעני. המערכת נשענת על כלי בינה מלאכותית שפותח ייעודית עבור אינסטגרם, ובשלב זה נראה שהיא תומכת רק באנגלית.

 

 

לצד הכלי האמור, תשיק אינסטגרם מערכת נוספת שנקראת Restrict, אשר תשתיק או תסתיר הערות או תגובות ממשתמשים שהיא מעריכה שייפגעו מהם וזאת מבלי לעדכן אותם. שני הכלים יתחילו לפעול בעתיד הקרוב, כשהחברה לא חשפה לוחות זמנים להשקתם.

 

אינסטגרם אינסטגרם צילום: פייסבוק

 

 

המהלך הוא חלק מהחלטה של אדם מוסרי, מנהל פעילות אינסטגרם, שאמר: "החלטנו שאין מקום באינסטגרם לאנשים רעים, גם אם זה אומר שיהיו פחות משתמשים".

 

מוסרי תפס את הפיקוד על הרשת החברתית באוקטובר שעבר לאחר שמייסדיה פרשו בגין חילוקי דעות עם מארק צוקרברג. הוא הצהיר אז שמאבק בבריונות רשת עומד בראש סדר העדיפויות שלו. באפריל האחרון אמר מנהל אינסטגרם שהוא מתכנן לבצע בקנדה ניסוי בו יוסתרו מספרי הלייקים - לדבריו, כדי להפוך את אינסטגרם ל"מקום פחות מלחיץ".

 

אינסטגרם הפכה בשנים האחרונות לעתיד של פייסבוק. האחרונה אינה במצב טוב, ועל פי דיווחים שונים היקף השימוש בה יורד, בעיקר בעולם המערבי. זו כנראה תוצאה של שלל השערוריות בהן היתה מעורבת, אך אולי גם המיאוס מהתנהלותה שפעמים רבות מקדשת את האינטרסים שלה על פני טובת הציבור.

 

 

אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם צילום: בלומברג

 

 

 

אינסטגרם, לעומתה, נתפסת כפחות פוליטית ומזיקה. התבססותה על תמונות והקהל הצעיר יותר שלה, כמו גם ההטמעה של תכונות שהועתקו מסנאפצ'ט, הפכו אותה בינתיים לחביבת הדור הצעיר, עם כמיליארד משתמשים חודשיים. המאבק בבריונות רשת הפך לחשוב מאז שהקהל הצעיר החל לעבור אליה בהמוניו. הרשת החברתית מעוניינת להיות מקום חיובי ובטוח עבורם ופיקוח על משתמשים אלימים מהווה את אחד מהיעדים העיקריים של מוסרי.

 

 

 

עם זאת, השיטה שלה עשויה לעורר אי נוחות; מעקב בזמן אמת על התכנים בזמן כתיבתם עשוי להיתפס כהתערבות מוגזמת בפרטיות המשתמשים. כך גם ההסתרה היזומה של פוסטים ותגובות או השתקה של משתמשים. יש לציין שעל פי הדיווח הרשת לא תסיר את הפוסטים הבעייתיים אלא רק תשתיק אותם, כך שחלק מהמשתמשים לא יראו אותם, אך חלק כן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x