$
הייטק והון סיכון

חברת התוכנה לרשתות Drivenets חשפה שגייסה הון מיו"ר מיקרוסופט

החברה פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לספקיות תקשורת לייעל את פעולת מרכזי הנתונים שלהן; בסבב הגיוס שנחשף בפברואר, 117 מיליון דולר היקפו, השתתף גם יו"ר סיגייט. לדברי מנכ"ל דרייבנטס, עד 2024 תגיע החברה להכנסות של 300-400 מיליון דולר

מאיר אורבך 16:3208.07.19

חברת התוכנה לרשתות דרייבנטס (Drivenets) חשפה היום שיו"ר מיקרוסופט ג'ון תומפסון השתתף בסבב הגיוס שביצעה בפברואר האחרון, 117 מיליון דולר היקפו. בסבב השתתפו מנהלים בכירים נוספים מעמק הסיליקון, ביניהם סטיב לוקזו, יו״ר ענקית פתרונות האחסון סיגייט ומי שהיה המנכ״ל שלה ומרק מקלוכלין, סגן יו״ר חברת פאלו אלטו נטוורקס והמנכ״ל שלה לשעבר. לוקזו גם יצטרף למועצת המנהלים של דרייבנטס.

 

 

את הסבב שנחשף בספטמבר הובילו הקרנות בסמר ופיטנגו. משקיעים נוספים שהצטרפו בסיבוב זה הם פסקל קניי, השותף המייסד של חברת הון הסיכון C4 ומי שהיה בעבר המנהל הכללי של אפל באירופה, דאג גילסטראפ, לשעבר האחראי על האסטרטגיה בחברת אריקסון, ובני שניידר, אחד מיזמי ההייטק המצליחים בישראל שכבר הוביל שישה סטארט-אפים לאקזיטים. השתתפות הבכירים בסבב היא הבעת אמון בחברת התוכנה ובטכנולוגיה שלה, שכבר נמכרה לאחת מרשתות התקשורת הגדולות ביותר בצפון אמריקה.

 

במקום לבנות את רשת מיחידות גדולות נפרדות, דרייבנטס מספקת תוכנה למרכזי נתונים שרצה על חומרה גנרית פשוטה המותאמת לצרכים של תשתיות תקשורת מהירות, ויכולה להתמודד עם כל צרכי הניתוב השונים של ספקי התקשורת. הפתרון יוצר משאב משותף שיכול לספק כל שירות, מכל מקום – ובכל סדר גודל, ומאפשר לספקי התקשורת לפתוח את התשתית שלהם, להוזיל אותה באופן ניכר ולהציע פתרונות חדשים.

 

עידו סוסן, מנכ"ל החברה ואחד מיייסדיה עידו סוסן, מנכ"ל החברה ואחד מיייסדיה צילום: תמוז רחמן ודרייבנטס

 

 

בשיחה עם כלכליסט סיפר עידו סוסן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה שהוא מאמין שתוך חמש שנים החברה תמכור במאות מיליוני דולרים. "תוך חמש שנים אהיה עם הכנסות של מאות מיליוני דולרים. אני מאמין שב-2024 יהיו לנו הכנסות של 300-400 מיליון דולר מהכנסות חוזרות ואז מחשבות על הנפקה הן ריאליות מאוד".

 

החברה מעסיקה כיום 170 עובדים בארץ (מו"פ) ובארה"ב (בעיקר מכירות ושיווק). "הצלחנו לצרף שורה של בכירים שכל אחד מהם הצליח לגדל חברות ענק. הבאנו לכאן את האדם שבנה את VMware שהיא המודל שלנו. מה שהיא עשתה לעולם המחשוב אנחנו נעשה לעולם הרשתות", סיפר סוסן. "כל הבכירים שהצטרפו אלינו השקיעו סכומים משמעותיים מכספם האישי ורצו להשקיע יותר".

 

״אנחנו שמחים במיוחד שסטיב לוקזו מצטרף למועצת המנהלים שלנו", הוסיף. "אני משוכנע שהנסיון הרב שלו כאחד המנכ״לים המוערכים ביותר בעולם הטכנולוגיה יהפוך לנכס עבורנו".

 

לוקזו מצטרך לחברי הדירקטוריון הנוכחיים: המייסדים סוסן והלל קוברינסקי; אדם פישר, שותף בקרן בסמר; ואהרון מנקובסקי, שותף מנהל בקרן הצמיחה של פיטנגו. בנוסף להיותו יו״ר מועצת המנהלים של סיגייט, לוקזו היה חבר במועצות המנהלים של מיקרוסופט ו-VMWare. ״אני שמח מאוד לעבוד עם הצוות המוכשר בדרייבנטס ולעזור בגיבוש האסטרטגיה של החברה״, מסר. ״אני רואה דמיון רב בין דרייבנטס לבין VMWare, החברה שעשתה מהפכה בעולם השרתים הווירטואליים. אני חושב שיש לנו הזדמנות לעשות מהפכה דומה בעולם רשתות התקשורת״.

 

המנכ״ל סוסן היה ממקימי אינטוסל, יצרנית תוכנה לאופטימיזציה אוטומטית של רשתות, שנמכרה ב-2013 לסיסקו בעבור 475 מיליון דולר. החברה המוכרת ביותר של קוברינסקי היתה אינטרווייז, ספקית שירותי ועידה באינטרנט, שנמכרה ל-AT&T ב-121 מיליון דולר.

 

 

 

ג'ון תומפסון, יו"ר מיקרוסופט ג'ון תומפסון, יו"ר מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

 

״היתה לי ההזדמנות להוביל את מועצת המנהלים של מיקרוסופט בזמן שהחברה עברה את מהפכת שירותי הענן״, מסר ג׳ון תומפסון. ״עידו והצוות שלו מבינים היטב איך ההבטחה הגדולה של הענן יכולה לעשות מהפכה גם ברשתות התקשורת, ואני מאמין שהחברה יכולה לעזור למפעילי הרשתות להגדיל את הרווחיות שלהם נוכח הביקוש העצום לשירותים שלהם. דרייבנטס מובילה מהפכה - ומפעילי תקשורת בכל העולם צריכים לשים לב לטכנולוגיה שלה״.

 

 

 

״עידו והלל הקיפו את עצמם בצוות מוכשר במיוחד שמבין היטב את הצרכים של מפעילי התקשורת – לא רק לשנות את ארכיטקטורת הרשת שלהם אלא גם לצמוח להציע שירותים חדשים, כולל אבטחה טובה יותר. אני מצפה לראות את החזון של החברה מתגשם״, אמר מקלוכלין.

 

״דרייבנטס כבר השיגה הישגים אדירים בעבודה עם אחד ממפעילי התקשורת הגדולים בצפון אמריקה״, הוסיף פסקל קניי. ״הצוות ב-C4 ואני רוצים לעבוד עם עידו והצוות שלו כדי לשחזר את ההצלחה גם אצל מפעילי התקשורת האירופאים. אני מאמין שהשוק באירופה מוכן למהפכת הענן – ודרייבנטס תביא אותה אליו״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x