$
אפליקציות

גוגל חשפה באג שמאפשר לנטרל אייפונים בהודעה אחת

ליקוי במערכת ההפעלה iOS איפשר לפושעי סייבר לשלוח קוד זדוני בהודעת iMessage ולהכניס את הטלפון ללולאת הפעלה מחדש, אותה אפשר לעצור רק במחיקת כל המידע ממנו. אפל תיקנה את הבעיה בעדכון אבטחה, אותו מומלץ להוריד

רפאל קאהאן 11:2408.07.19

חוקרי פרויקט זירו, מיזם הסייבר של גוגל, זיהו באג שמאפשר להאקרים לנטרל אייפונים בהודעת iMessage בודדת. לפי דיווח של פורבס מאמש (א'), קוד זדוני  פשוט בהודעה גורם לאייפון להיכנס ללולאת אתחול הממשק, כך שלא ניתן להשתמש בטלפון ללא מחיקת כל הנתונים עליו ושחזור הגדרות היצרן.

 

 

 

גוגל לא מצאה מקרים רבים בהם ניצלו האקרים את הבאג; ליקויים מעין זה מתגלים מפעם לפעם במערכות הפעלה, ומתוקנים בזריזות. גם כאן, מיהרה אפל להוציא עדכון תוכנה וגרסה 12.3 של iOS אינה פגיעה לליקוי.

 

מכשיר אייפון X מכשיר אייפון X צילום: רפי קאהאן

 

 

לרוב, באגים מעין אלה לא מאפשרים לגנוב מידע. אך הם יכולים לייצר כאב ראש עבור מי שמחזיק מידע לא מגובה על המכשיר שלו. בעיקר אם מדובר במידע רגיש או חומר ארגוני.

 

 

ככלל, מומלץ תמיד לגבות מידע ונתונים חשובים בענן וכל יצרניות מערכות ההפעלה מספקות פתרונות גיבוי שכאלה. לאפל, גוגל ומיקרוסופט יש גם יישומים לגיבוי רציף של ההתקנים, שזמין בחינם עד להגעה להיקף דאטה ספציפי שמשתנה משירות לשירות. כמו כן, מומלץ להקפיד על עדכון מערכות ההפעלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x