$
אינטרנט

מכה לנטפליקס: הצפנת ה-4K נפרצה, הפרקים דלפו לרשת

פיראטים הצליחו לפצח את הצפנת קובצי העונה החדשה של "דברים מוזרים" ולהפיצם ברשת. ההגנות המובנות בתכנים נועדו להגביל צפיית 4K ללקוחות פרימיום בלבד; פריצת התוכנה עלולה לסכן בהמשך גם ספקי תוכן אחרים כהולו, אפל ודיסני

רפאל קאהאן 14:3007.07.19

פרקי העונה השלישית של "דברים מוזרים" הופיעו באתרי הורדות באיכות 4K כמעט מיד לאחר עלייתם לנטפליקס בסוף השבוע האחרון - כך לפי דיווח של Torrentfreak; להערכת האתר, שמתמחה בתרבות ההורדות הפיראטיות בעולם, מראה הופעת הפרקים על פריצת הצפנת תכני ה-4K של נטפליקס.   

 

 

הפרקים האמורים קודדו ישירות מגרסת הסטרימינג שעלתה לשירות התוכן הפופולרי, ללא אובדן איכות או שימוש בהעברת הקובץ דרך נגן חיצוני והקלטתו מחדש - מה שמראה על פיצוח ההגנות המובנות של חברת Widevine, שמספקת טכנולוגיות הצפנה לנטפליקס ולחברות אחרות שמציעות תכני 4K.

 

העונה השלישית של "דברים מוזרים" העונה השלישית של "דברים מוזרים" צילום: © Netflix

 

 

לא ברור עדיין כיצד הצליחו לפרוץ את מנגנון הגנת זכויות הקניין (DRM) בפרקים, אך מדובר במקרה שעשוי להביא לאובדן הכנסות עבור ענקית הסטרימינג. כמותה, יכול פיצוח שכזה לאיים בעתיד גם על אפל, הולו ודיסני; מנויי 4K עולים יותר ממנויי FHD רגילים, כשהפער במחירים עומד על כ-30%. מבחינת ספקית התוכן, ההוצאה על התוכן ברזולוציה זו מסתפקת ברוחב פס גדול יותר ובכלי DRM נפרד.

 

 

 

לצד העונה החדשה של "דברים מוזרים", מסתובבים ברשת פרקי סדרות אחרות באיכות 4K ומגיעים לאתרי טורנטים. הם לא זמינים כמעט באתרי הורדות פומביים אלא רק באתרים מוגבלים למשתמשים רשומים - אך הזליגה שלהם לרשת הפתוחה מהירה מאוד. יש להניח שתוך זמן קצר יונגשו תכני הפרימיום הללו באתרים פיראטיים רבים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x