$
חדשות טכנולוגיה

צרפת לא מוותרת להייטק האמריקאי, תטיל מסים חדשים

הבית התחתון בפרלמנט המדינה אישר מס של כ-3% על אמזון, פייסבוק וגוגל. מדובר בסנונית ראשונה שעשויה לבשר גל חקיקות דומה ברחבי אירופה; בבריטניה כבר הועלתה חקיקה שכזו, שצפויה לזכות בתמיכת המועמד המוביל לראשות הממשלה

רפאל קאהאן 11:5807.07.19
הבית התחתון הצרפתי אישר בסוף השבוע הצעת חוק שכוללת מיסוי של כ-3% על הכנסות חברות אינטרנט כאמזון, פייסבוק וגוגל במדינה. מדובר אמנם במס בהיקף קטן יחסית למס החברות או למס ההכנסה המקומי, אך הוא מהווה סנונית ראשונה של מה שעשוי להפוך לגל חקיקה בכל אירופה.

 

 

הרעיון למיסוי הפעילות המקומית של חברות האינטרנט עלה לפני מספר שנים; עד כה בריטניה היתה המדינה בה הרעיון קודם בכל הכוח, כאשר על פי הערכות יזכה לתמיכת בוריס ג'ונסון, המועמד המוביל לראשות הממשלה.

 

נשיא צרפת, עמנואל מקרון נשיא צרפת, עמנואל מקרון צילום: בלומברג

 

  

גוגל, פייסבוק ואמזון פועלות באופן מקומי במדינות אירופה השונות, אך בזכות סדרה של תיאומי מס שכוללים שימוש בכתובת מטה באירלנד למשל, הצליחו במשך שנים להימנע מתשלום מס אמת. מדובר בבעיה שהיתה קיימת גם בארה"ב עד שהממשל עצר זאת דרך חקיקה שהכריחה לא מעט מהחברות להחזיר למדינה כסף שהיה מופקד בחשבונות בחו''ל.

 

 

על פי הערכות הממשלה הצרפתית, המס החדש צפוי להכניס לה כ-560 מיליון דולר. הוא יושת על חברות שלהן הכנסות מפעילות גלובלית של יותר מ-844 מיליון דולר או הכנסות בצרפת של יותר מ-28 מיליון דולר. הצעת החוק הבריטית צפויה להשית מס של כ-2% שלפי החישוב צפוי להכניס לאוצר הבריטי כ-500 מיליון דולר בשנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x