$
הייטק והון סיכון

רשות ההגבלים בבריטניה דורשת מאמזון לעצור את ההשקעה שלה בדליברו

אמזון הובילה גיוס של 575 מיליון דולר באפליקציית משלוחי המזון, שהקנה לה שווי של 1.5 מיליארד דולר. לפי הרשות הבריטית, יש בסיס סביר לחשד שאמזון וחברת המשלוחים מתכננות מיזוג, מה שעלול לגרום להפרה של חוקי התחרות בבריטניה

שירות כלכליסט 14:4505.07.19

רשות ההגבלים העסקיים בבריטניה פרסמה צו המבקש מאמזון לעצור את השקעתה המתוככנת בסטארט אפ המשלוחים, דליברו (Deliveroo), כך לפי דיווח ב-CNBC.

 

 

לפי רשות התחרות והשווקים הבריטית (CMA), יש "בסיס סביר" לחשד שאמזון ודליברו "יפסיקו לפעול כיישויות נפרדות", כלומר שהן מתכננות מיזוג ואז תהיה לרשות סיבה לחסום את ההשקעה מכיוון שיש בכך הפרה של חוקי התחרות.

 

מייסד אמזון ג'ף בזוס מייסד אמזון ג'ף בזוס צילום: בלומברג

 

 

אמזון הובילה במאי גיוס של 575 מיליון דולר בדליברו, שהעניק לאפליקציית משלוחי המזון שווי של 1.5 מיליארד דולר. בעקבות ההשקעה תהפוך אמזון לבעלת מניות מיעוט בחברה הבריטית.

 

כניסתה המתוכננת של אמזון לשוק משלוחי המזון של בריטניה מציב אותה בתחרות עזה מול חטיבת המשלוחים של אובר – אובר איטס. בעוד שבשלב זה אמזון לא מפעילה שירות משלוחי מזון משל עצמה, ענקית המסחר המקוון ניסתה בעבר לחדור לשוק הבריטי באמצעות שירות משלוחים וטייק אווי שלה עצמה.

 

דובר של דליברו מסר בהצהרה כי החברות עובדות בשיתוף עם הרגולטורים כדי להשיג את האישור הנדרש. "יש כמה חברות גדולות הפועלות בתוך סקטור המשלוחים ממסעדות וההשקעה הזו תאפשר ליצור מקומות עבודה, תסייע למסעדות להרחיב את העסקים שלהן ותאפשר מגוון בחירה רחב יותר לצרכנים", סיכם הדובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x