$
מכשירים ומדריכים

מנכ''ל סמסונג מובייל מודה: "דחפתי להשקת הגלקסי המתקפל לפני שהיה מוכן"

די ג'יי קו הסביר שסמארטפון הגלקסי Fold הגיע לבדיקות עיתונאים בטרם נבחן לעומקו - מה שהוביל לגילוי ליקויים בתצוגה שלו ולדחיית מועד ההשקה מאפריל לאוקטובר. הבכיר הסביר שהטלפון עובר בדיקות ושיפורים חשובים, וביקש מהקהל להתאזר בסבלנות

רפאל קאהאן 12:0302.07.19

מנכ''ל חטיבת המובייל של סמסונג, די ג'יי קו, הודה שהסמארטפון המתקפל גלקסי Fold פותח מהר מדי, ולכן התגלו בו ליקויים כשהגיע לידי עיתונאים לבדיקות ראשונות. בראיון שנתן לאינדיפנדנט, אמר שהוא זה שדחף להשקה המהירה של הגלקסי פולד, והתוצאה גרמה לו לחוש מבוכה.

 

 

 

עם גילוי הליקויים מיהרה סמסונג לאסוף את הכשירים מכלי התקשורת ולבצע ניתוח מעמיק שלהם. בהמשך, נודע שאכן יש צורך בתיקונים ושיפורים והחברה דחתה את מועד ההשקה מאפריל ליוני. ואולם, עתה נראה שגם מועד זה יידחה, כנראה לספטמבר-אוקטובר. קו הסביר שהחברה הגדירה וזיהתה את כל הבעיות שהיו בטלפון, ובדקה כ-2,000 יחידות שלו - אך ההליך מורכב ועל כן ביקש הבכיר את סבלנות הצרכנים. "אני מודה שפספסתי משהו עם הטלפון המתקפל", סיכם קו, "אך אנחנו בתהליך של התאוששות".

 

 

 

מכשיר הגלקסי פולד מכשיר הגלקסי פולד צילום: איי פי

 

 

הגלקסי פולד הוא הסמארטפון הראשון בעולם המובייל בעל מסך מתקפל מתוצרת חברה בינלאומית גדולה. הוא היה אמור לסמן את חזרתה של סמסונג לראש רשימת החברות החדשניות בזירה - תואר שנקטף ממנה לאחרונה בידי חברות סיניות. למשל, היתה זו שיאומי שהציגה ראשונה טלפון עם מסך "ללא שוליים", וואווי הציגה את ביצועי הצילום הטובים ביותר ואופו תשיק בקרוב סלולרי עם מצלמה שמוטמעת במסך ומוסתרת מאחורי פיקסלים.

 

סמסונג, לעומתן, שידרה פחות חדשנות בשנים האחרונות. הגלקסי S8, למשל, היה להיט מכירות וטלפון מצוין לזמנו, אך לא היה חדשני. המצלמה שלו התבססה על זו של הדגם לפניו, ה-S7, ולמעט המסך העצום שלו (יחסית לזמן השקתו) לא הציע חידושים. ה-S9 המשיך את אותו הקו, וגם ה-S10 שהושק השנה לא הציע שינוי עיצובי מהותי למעט הוספה של מצלמת סלפי עם חריר במסך.

 

 

 

באוגוסט הקרוב תחשוף סמסונג את הגלקסי נוט 10, שצפוי לכלול עיצוב חדש ויכולות חדשות. אם יושק הגלקסי המתקפל זמן קצר אחריו, לתת לסמסונג את האפקט שמחפש קו, ולהראות למתחרים וללקוחות כאחד את יכולותיה. הגלקסי פולד צפוי לעלות כאלפיים דולר, אך להוות הדגמת יכולות משמעותית ליישומים נוספים של תצוגות מתקפלות - מה שיוכל לתרום לעסקי המסכים של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x