$
חדשות טכנולוגיה

בעיית הביטקוין של איראן: כריית קריפטו מאיימת על רשתות החשמל

אזרחים איראניים פונים לכריית ביטקוין כמענה למשבר הכלכלי החמור בו נתונה המדינה; בצפונה פשטו הרשויות על שני מבנים נטושים שהכילו כאלף מכונות כריית ביטקוין, שצרכו חשמל בשיעור כזה שהביא את הרשת המקומית למצב מסוכן

רפאל קאהאן 10:4701.07.19

לאיראן יש בעיית קריפטו חמורה: לפי דיווח של סוכנות רויטרס, פשטו הרשויות במדינה על שני בתי חרושת נטושים במחוז יזד שבצפון המדינה, בהם נמצאו כ-1,000 מערכות כריית ביטקוין.

 

 

המבצע יצא לפועל בעקבות זינוק כה גדול בצריכת האנרגיה במחוז כולו, שהרשת המקומית לא עמדה בעומס ונגרמו בו קשיי אספקת חשמל. מערך הכרייה שנתפס נשען על חברת החשמל הממשלתית, שמספקת אנרגיה במחיר מסובסד.

 

עובד בתחנת כוח איראנית עובד בתחנת כוח איראנית צילום: איי פי

 

 

כלי תקשורת איראניים דיווחו ששתי חוות הביטקוין האמורות צרכו "כמגה-וואט חשמל" אם כי לא ברור על פני כמה זמן; לפי נתוני ה-CIA, בית ממוצע באיראן צורך כ-2,600 קילו-וואט בשנה.

 

כריית ביטקוין אסורה על פי חוק באיראן, אך לא מעט תושבים פונים לפעילות זו בשל המשבר הכלכלי במשק המקומי.

 

 

כריית מטבעות קריפטו הביאה לזינוק של כ-7% בצריכת החשמל הלאומית של איראן בשלושת השבועות הראשונים של יוני, כך על פי דובר משרד האנרגיה האיראני. הבנק המרכזי של המדינה אסר על מטבעות קריפטו במדינה בעיקר מחשש להלבנת כספים, אך כעת גם הניצול של החשמל המסובסד יהווה תמריץ לחסל את הפעילות הזו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x