$
הייטק והון סיכון

חברת Brightway Vision של אלביט גייסה 25 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמאפשרת נהיגה במגבלות ראות - מחשיכה ועד תנאי מזג אוויר קשים כערפל, שלג וגשם כבד - ומיועדת לשוק הרכב האוטונומי. את סבב הגיוס הובילו יצרנית פנסי הרכב היפנית KOITO וקרן מג'נטה הישראלית

הגר רבט 11:4725.06.19
חברת ברייטוויי ויז'ן (BrightWay Vision) הודיעה היום (ג') על השלמת סבב B של 25 מיליון דולר בהובלת יצרנית פנסי הרכב היפנית KOITO וקרן Magenta Venture Partners הישראלית. ברייטוויי הוקמה ע"ב מו"פ של חברת אלביט, שגם השקיעה בה.

 

 

ברייטוויי מפתחת מערכות ראייה שמאפשרת נהיגה במגבלות ראות - מחשיכה ועד תנאי מזג אוויר קשים כערפל, שלג וגשם כבד. המערכת שלה כוללת חיישן ומקור אור המותקנים ברכב, ומאפשרים לקבל תמונה ברורה המכסה טווח של עד כ-250 מטר (לעומת 50 מ' בפנס רגיל). הפתרון מבוסס על חיישן אופטי הפורס את הטווח שלפניו למספר מקטעים ומאפשר ראיה ממוחשבת (AI) על כל מקטע בנפרד.

 

עובדי ברייטוויי ויז'ן עובדי ברייטוויי ויז'ן צילום: חיים מגיורה

 

 

מהחברה נמסר כי הטכנולוגיה תאפשר למערכות נהיגה אוטונומית להרחיב את יכולתן ותקטין משמעותית את הסיכוי לפגיעה בעצמים, הולכי רגל ובעלי חיים. בנוסף, המערכת יכולה לזהות עצמים קטנים על הדרך ללא תלות בתנאי סביבה. KOITO קיבלה את ההחלטה להשקיע בחברה הישראלית לאחר שביצעה מספר ניסויים בטכנולוגיה.

 

ד"ר עופר דוד, מנכ"ל ברייטוויי ויז'ן, מסר: "ההשקעה תאפשר לנו להרחיב את המחקר ופעילויות הפיתוח, ולהתקדם בקצב מהיר לעבר מסחור הטכנולוגיה. התמיכה וההכוונה של KOITO סוללת את הדרך לחדירה לשוק בתוך שנים ספורות".

 

הידהרו קונגיה, מנהל בכיר ב-KOITO שיצטרף לדירקטוריון בריטוויי, מסר כי הטכנולוגיה תשולב במוצריהכדי להציע פתרון כולל ליצרני רכב. "בנוסף, אנו מצפים לשותפות עם אלביט מערכות ועם משקיעים נוספים בחברה, במטרה שהפיתרון של ברייטוויי ישנה את פני התעשייה" הוסיף.

 

 

 

אורי ישראלי, שותף ומנהל ב-Magenta, מסר: "הפיתוח של ברייטוויי הוא שינוי מרענן בנוף, המספק פיתרון למגוון רחב של תנאי כביש ונהיגה. אנו מאמינים כי הטכנולוגיה שלה תאפשר קפיצה ענקית קדימה בעולם הרכב האוטונומי. מעבר לכך, מדובר בהשקעה חלוצית מענק יפני, שמבטאת אמון בפיתרון ובטכנולוגיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x