$
הייטק והון סיכון

חברת ההתחדשות האורבנית Venn גייסה 40 מיליון דולר

החברה מציעה מודל של מגורים בחללים משותפים, תוך שת"פ עם עסקים מקומיים וארגון אירועים - ובכוונתה להגיע ל-100 ערים עד 2030; בסבב הגיוס השתתפו פיטנגו, המילטון ליין ו-Bridges Israel

מאיר אורבך 11:2725.06.19

חברת ההתחדשות האורבנית Venn גייסה 40 מיליון דולר מפיטנגו, המילטון ליין ו-Bridges Israel. החברה, בה השקיעו בעבר גם אייל גורה וגיגי לוי‎, מתכננת להשתמש בכספי הגיוס להגביר את מאמצי הפיתוח ולהרחיב את מודל ההתחדשות העירונית שלה לעוד ערים בעולם; בכוונתה להגיע למיליוני אנשים בכ-100 ערים עד 2030. כיום פועלת החברה בניו יורק, ברלין ותל אביב.

 

 

 

החברה מציעה מודל עירוני של מגורים משותפים בחללים משופצים, בהם יחידות דיור במגוון רחב של גדלים ושיתופי פעולה עם מספר רב של עסקים שכונתיים.

 

מייסדי החברה אור בוקובזה, דוד שרז וחן אבני מייסדי החברה אור בוקובזה, דוד שרז וחן אבני

 

 

Venn הוקמה כפיילוט בשכונת שפירא בת"א, שהוביל לחזון של מודל עסקי בר-קיימא, הניתן לשכפול בשכונות וקהילות נוספות. בשונה מחברות המציעות מודלים של דיור ומרחבי עבודה שיתופיים, הפלטפורמה של Venn מעודדת מעורבות קהילתית בעיצוב החיים בשכונה באמצעות התנדבות, כלים להשתתפות חברתית, צריכה מקומית ומודל כלכלי שמשקיע חלק מרווחי החברה חזרה בשכונה עצמה.

 

 

אפליקציית ון אפליקציית ון

 

 

"אנחנו אוהבים את העיר ואת האנרגיות וההשראה שלה. אבל אנחנו חושבים שזה יכול להיעשות אחרת - וטוב יותר", מסר אור בוקובזה, מייסד ומנכ"ל Venn. "יש דור שלם של אנשים שמחפשים דרך משמעותית יותר של חיים עירוניים. אי שם בתוך הטירוף של חיי העיר, הם רוצים יותר זמן לראות חברים, לחקור תחומי עניין, ולהשפיע. אנחנו ממציאים מחדש את השכונה העירונית".

 

"אנו נרגשים להיות חלק מהמסע של ון לטרנספורמציה אורבנית חיובית", מסר חמי פרס מקרן פיטנגו. "במודל שלה, תשואה חברתית חשובה בדיוק כמו תשואה על ההשקעה. החברה מתייחסת לנדל"ן כאל תהליך ארוך טווח ומתמשך, ולמעורבות קהילתית כדרך היחידה לחולל שינוי בר קיימא בשכונות מתפתחות. האצת תהליכי האורבניזציה, יוצרת מצב בו ההשקעות חייבות להיות ברות קיימא ולצפות את העתיד, המיזם של ון שונה ממיזמי נדל"ן או מסטארט-אפים של טכנולוגיות דיור (proptech), משום שבחברה מאמינים ששכונות זקוקות למודל עסקי טוב יותר לצד חיי קהילה שיוצרים חיבור בין אנשים".‎

 

 

אחד ממתחמי המגורים של ון אחד ממתחמי המגורים של ון

 

 

 

"ון מניעים שינוי אורבני חיובי בעולם והמילטון ליין שמחים להשקיע ולתמוך במודל חדשני זה של השקעה אורבנית", מסר חואן דלגאדו-מוריירה, סגן יושב ראש ומנהל אזור אסיה-פסיפיק בהמילטון ליין.

 

 

 

מאז השקת פעילותה בתל אביב תמכה החברה ב-35 פעילות עסקיות מקומיות ו-590 אירועים שכונתיים שבהם נכחו 11,350 אנשים. ב-2018 החברה התרחבה לשכונת פרידרישין ברלין ובושוויק בניו יורק. החברה מעסיקה כיום 70 עובדים ומנהלת 1,000 יחידות דיור ועשרות מרחבי דיור מוגנים. לצד בוקובזה, ייסדו את החברה דוד שרז וחן אבני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x